Francouzský twist à la účes banán – návod, postup

Účes banán a francouzský twist jsou dva názvy téhož společenského účesu. Patří mezi účesy vhodné na ples, ale i na běžnější nošení do práce. Postup je jednoduchý, i když dokonalé provedení účesu je trochu náročnější. Jak si vytvořit účes banán si ukážeme v tomto článku.

účes banán francouzský twist

Účes banán – francouzský twist v podání Elizabeth Banks, © N/A

Účes banán – návod jak vytvořit francouzský twist krok za krokem

Jak bylo řečeno v úvodu, proces tvorby je jednoduchý. No rozdíl mezi amatérským a profesionálním provedením spočívá v dokonalosti účesu. Vlasy by z účesu neměli vyčnívá a také je důležité ho pořádně upevnit, aby se vám nerozpadl. Předpokladem je mít delší vlasy, alespoň po ramena. Co tedy potřebujete na tvorbu účesu banán?

Na vytvoření účesu banán / francouzského TwistU potřebujete:

  • kartáč na vlasy
  • tupírovací hřeben
  • lak na vlasy
  • sponky

Návod krok za krokem na vytvoření klasického účesu banán:

  1. Rozčešte si vlasy, případně i vyžehlete, aby byly rovné.
  2. Postupně si natupírujte vlasy, zejména vrchní vrstvu, pro přidání objemu a textury.
  3. Kartáčem si jemně učešte vlasy zepředu dozadu.
  4. Vzadu si rozdělte vlasy na dvě části. Konečky jedné z nich přesuňte kolmo proti druhé části a zespodu upevněte sponkami do vlasů (pro lepší pochopení tohoto kroku si prostudujte video níže). Ujistěte se, že žádné vlasy nevyčnívají. Pokud ano, můžete je voskem nebo gelem spojit s ostatními a zabezpečit sponkami.
  5. Druhou část spolu s konci vlasů první části chyťte spolu (můžete použít gumičku na jejich lepší přichycení a uchopení) a zatočte do vnitřní strany (odsud název twist – zatočení). Vytvoříte něco jako spirálu, kterou následně přichyťte sponkami.
  6. Dokončete účes banán a zafixujte ho lakem na vlasy.

Účes banán – videonávod

Slova někdy nestačí na úplné pochopení principu a postupu, proto jsme pro vás našli dva videonávody, ve kterých najdete jak vytvořit francouzský twist krok za krokem. Oba jsou od profesionálů. První videonávod je od společnosti Schwarzkopf a vlasového stylistu Armina Morbacha, druhý od Garnier a kadeřníka celebrit jménem Caile Noble.


Videonávod na účes banán à la francouzský twist, © Schwarzkopf, zdroj: Schwarzkopf youtube video kanál


Videonávod na francouzský twist à la účes banán, © SignatureSeries pro Garnier, zdroj: SignatureSeries youtube video kanál

Účes banán – francouzský twist – fotogalerie

Existuje řada variací na účes banán. Jejich kouzlo spočívá v různých způsobech zatočení a uchycení, některé jsou dvojité (zatočené jsou obě části vlasů), jiné mají zase zakomponované vlasové doplňky. Prohlédněte si následující fotky v galerii a zkuste ten účes, který vás nejvíce osloví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *