Francúzsky twist à la účes banán – návod, postup

Účes banán a francúzsky twist sú dva názvy toho istého spoločenského účesu. Patrí medzi účesy vhodné na ples, ale i na bežnejšie nosenie do práce. Postup je jednoduchý, i keď dokonalé prevedenie účesu je trochu náročnejšie. Ako si vytvoriť účes banán si ukážeme v tomto článku.

účes banán francúzsky twist

Účes banán – francúzsky twist v podaní Elizabeth Banks, © N/A

Účes banán – návod ako vytvoriť francúzsky twist krok za krokom

Ako bolo povedané v úvode, proces tvorby je jednoduchý. No rozdiel medzi amatérskym a profesionálnym prevedením spočíva v dokonalosti účesu. Vlasy by z účesu nemali vytŕčať a tiež je dôležité ho poriadne upevniť, aby sa vám nerozpadol. Predpokladom je mať dlhšie vlasy, aspoň po plecia. Čo teda potrebujete na tvorbu účesu banán?

Na vytvorenie účesu banán / francúzskeho twistu potrebujete:

  • kefu na vlasy
  • tupírovací hrebeň
  • lak na vlasy
  • sponky

Návod krok za krokom na vytvorenie klasického účesu banán:

  1. Rozčešte si vlasy, prípadne aj vyžehlite, aby boli rovné.
  2. Postupne si natupírujte vlasy, najmä v prednej časti hlavy, pre pridanie objemu a textúry.
  3. Kefou si jemne učešte vlasy zpredu dozadu.
  4. Vzadu si rozdeľte vlasy na dve časti. Končeky jednej z nich presuňte kolmo proti druhej časti a zospodu upevnite sponkami do vlasov (pre lepšie pochopenie tohto kroku si pozrite video nižšie). Ubezpečte sa, že žiadne vlasy nevytŕčajú. Ak áno, môžete ich voskom alebo gélom spojiť s ostatnými a zebezpečiť sponkami.
  5. Druhú časť spolu s koncami vlasov prvej časti chyťte spolu (môžete použiť gumičku na ich lepšie prichytenie a uchopenie) a zatočte do vnútornej strany (odtiaľto názov twist – zatočenie). Vytvoríte niečo ako špirálu, ktorú následne prichyťte sponkami.
  6. Dokončite účes banán a zafixujte ho lakom na vlasy.

Účes banán – videonávod

Slová niekedy nestačia na úplné pochopenie princípu a postupu, preto sme pre vás našli dva videonávody, v ktorých nájdete ako vytvoriť francúzsky twist krok za krokom. Oba sú od profesionálov. Prvý videonávod je od spoločnosti Schwarzkopf a vlasového stylistu Armina Morbacha, druhý od Garnier a kaderníka celebrít menom Caile Noble.


Videonávod na účes banán à la francúzsky twist, © Schwarzkopf, zdroj: Schwarzkopf youtube video kanál


Videonávod na francúzsky twist à la účes banán, © SignatureSeries pre Garnier, zdroj: SignatureSeries youtube video kanál

Účes banán – francúzsky twist – fotogaléria

Existuje viacero variácií na účes banán. Ich čaro spočíva v rôznych spôsoboch zatočenia a uchytenia, niektoré sú dvojité (zatočené sú obe časti vlasov), iné majú zas zakomponované vlasové doplnky. Prezrite si nasledovné fotky v galérii a skúste ten účes, ktorý vás najviac osloví.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *