Fryzury na Halloween

Powoli nadchodzi koniec października, a wraz z nim zbliża się coraz bardziej popularne święto Halloween. To łączy się nie tylko z „świętowaniem“ zjawisk nadprzyrodzonych, ale również z zabawą, imprezami i rozmaitymi uroczystościami. Dlatego z pewnością docenicie przygotowane przez nas porady i inspiracje na kreacje fryzur na imprezę halloweenową.

Fryzury na Halloween

Na imprezę halloweenową trzeba zawsze wybrać się w kostiumie, przebraniu, z maską, czyli wypada ubrać się zupełnie inaczej, niż na co dzień (oprócz stylu Goth – ten może posłużyć jako inspiracja). Kostium na imprezę halloweenową z większej części tworzy odjazdowa fryzura. Wybierzcie więc taką, która będzie idealnie współgrała z waszym stylem ubrania i przebraniem.

Dlatego, że mężczyznom wystarczą tylko pasemka we włosach, ewentualnie trochę żelu i fryzura w stylu wampira Drakuli, skupiliśmy się głównie na kreacjach i fryzurach damskich na Halloween. Mężczyźni nam będą musieli nam tym razem wybaczyć.

Fryzury damskie na imprezę halloweenową

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pasemka, to bardzo dobra metoda dopasowanie fryzury do stroju. Jednak by uniknąć codzienności, potrzebna jest wyobraźnia i o drobinę innowacji:

  • Spróbujcie zafarbować tylko jedno pasemko włosów, a tuż przed wyjściem na imprezę wyczeszcie włosy do góry.
  • Jeśli macie już kolor we włosach i planujecie nową fryzurę, radzimy poczekać jeszcze chwilę i wyczarować odlotową fryzurę z kolorowym przejściem. Włosy po jednej stronie zostawcie takie, jakie są, a włosy po drugiej stronie pofarbujcie na inny kolor. Obie strony połączcie stopniowym przejściem (coś w stylu włosów ombre).
  • Halloween, to dobra okazja na zaprezentowanie roztrzepanej fryzury, dozwolone jest też, by sprawiała wrażenie zaniedbanej.
  • Możecie również przyciąć włosy na boku i dodać farbę.
  • Wymodelujcie z włosów postać, głowę zwierzęcą bądź inne „monstrum“.
  • Inspiracją może być również japoński styl – harajuku.

Wszystkie podane style zamieściliśmy w galerii pod artykułem.

Peruki i sztuczne włosy na Halloween

Fryzury na HalloweenDla jednego dnia nie warto zmieniać kształt lub kolor włosów. Tak myślą osoby, które chętnie używają peruk. Jednak peruki nie są zawsze tanią metodą, dlatego bardziej wskazane jest zastosowanie włosów sztucznych, które można kupić prawie w każdej galerii handlowej. Jeśli jednak nie uda wam się znaleźć w żadnym sklepie, polecamy sprawdzić w salonie fryzjerskim, ewentualnie zamówić w sklepie internetowym.

Jeśli większość czasu poświęciłyście na tworzenie odjazdowego kostiumu, a zostało już tylko trochę czasu na fryzurę, polecamy alternatywę w postaci kapelusza. Wybierajcie głównie według jego wyglądu, ewentualnie możecie zmienić jakiś zwykły kapelusz, przecież nie musi się on doskonale trzymać na głowie. Można go na przykład przyczepić do podniesionych włosów.

Na koniec tylko przypomnienie – kombinujcie, eksperymentujcie, dobierajcie, stylizujcie. Nie jest przecież fajnym uczuciem, kiedy na ulicy spotyka się kogoś w tej samej koszulce. Co gorsza, jeśli nie jest to ulica, a impreza halloweenowa, na którą dwie osoby przyszły w jednakowym stroju i fryzurze. Przeżyjcie to „święto“ na niezapomnianej imprezie w niezwykłych kostiumach i z odjazdową fryzurą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *