Holá hlava, kouty, řídké vlasy – jak na to?

Mnozí muži nemají husté zdravé vlasy jako z obálek časopisů. Příčin může být několik, od dědičných, které neovlivníme, přes psychické, až po špatné stravování a neduhy. Poslední jmenované však ovlivnit dokážeme, ale o tom není tento článek. Ten je o tématu pánské účesy pro řídké vlasy, tak si pojďme říct jak na to, jaký typy účesů jsou vhodné pokud vám řídnou či ustupují vlasy.

Pánské účesy pro řídké vlasy

Pánové, nemusíte se trápit kvůli řídkým nebo ustupujícím vlasům. Máte to mnohem jednodušší než ženy (zkuste se na chvíli vžít do té představy). Navíc dobře zvolený účes z vás dokáže vyčarovat sexy muže. Pojďme si tedy představit pár pánských účesů pro řídké vlasy.

Základním pravidlem jsou krátké vlasy. Čím je máte delší, tím více budou mít vzhled řídkých. Navíc kratší sestřih umožní natažení vašich vlasů nahoru a budou tak vypadat hustší, a i rozdíl mezi plešinkou a vlasy bude opticky menší (jen si představte dlouhou pánskou hřívu uprostřed s lysinou). Tedy ještě jednou to zopakujme: ostříhejte se na krátko.

Typy pánských účesů pro řídké vlasy

Pánský účes dohola

Kompletní odstranění vlasů sice není účes, ale je jedním z optických řešení pro pánské řídké vlasy. Je vhodnou volbou pro muže, kteří mají velké místa bez vlasů. Ba co víc, má to řadu výhod: nemusíte se starat o svůj účes, můžete si hlavu umýt sprchovým gelem na tělo, a dáváte tak světu na vědomí, že jste se vyrovnali s tím, že máte řídké vlasy. Ze známých osobností, kteří nosí takový sestřih jmenujme například marketingového guru a spisovatele Setha Godina, hudebníka Mobyho, herce Patricka Stewarta, či bývalého amerického wrestlera a politika jménem Jesse Ventura.

Velmi krátký pánsky účes

Pokud se necítíte na kompletní vyholení vlasů, velmi krátký sestřih cca. 3 mm je pro vás to pravé. Vhodný účes pokud vám začíná ve středu hlavy pleš. I tento střih najdeme mezi známými osobnostmi, které začínají plešatět, vzpomeňme např. britského herce Jasona Stathama nebo jeho amerického kolegu Bruce Willise.

Pánský střih Caesar

Střih inspirovaný Juliem Caesarem zpropagoval zejména George Clooney. Je vhodnou volbou pro ty pány, kterým pomalu ale jistě řídnou vlasy. Spočívá v krátkých vlasech po bocích a o něco málo delší ofině, která je upravena směrem dopředu buď dolů nebo nahoru.

pánské účesy pro řídké vlasy

Účes Rogera Sterlinga

Inspirujte se účesem Rogera Sterlinga pokud máte kouty, ale jinak stále nějaké vlasy. Základem je mít trochu delší vlasy, které si nahoře vytvarujete do vlnky, a boční učešete dozadu. Lepší jednou vidět než 100 krát číst, tak se raději podívejte na obrázek níže – John Slattery zosobňuje pana Sterlinga ve filmu Mad Man:

pánské účesy pro řídké vlasy

Každý z výše uvedených účesů pro pánské řídké vlasy můžete hravě kombinovat se zarostlou bradou. A pamatujte, že začínající šediny jsou sexy s krátkými vlasy, s delšími už méně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pánské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *