Holá hlava, kúty, riedke vlasy – ako na to?

Mnohí muži nemajú husté zdravé vlasy ako z obálok časopisov. Príčin môže byť viacero, od dedičných, ktoré neovplyvníme, cez psychické, až po zlé stravovanie a neduhy. Posledné menované však ovlyvniť dokážeme, no o tom nie je tento článok. Ten je o téme pánske účesy pre riedke vlasy, tak si poďme povedať ako na to, aký typy účesou sú vhodné ak vám rednú či ustupujú vlasy.

Pánske účesy pre riedke vlasy

Páni, nemusíte sa trápiť kvôli riedkym alebo ustupujúcim vlasom. Máte to oveľa jednoduchšie ako ženy (skúste sa na chvíľu vžiť do tej predstavy). Navyše dobre zvolený účes z vás dokáže vyčarovať sexy muža. Poďme si teda predstaviť pár pánskych účesov pre riedke vlasy.

Základným pravidlom sú krátke vlasy. Čím ich máte dlhšie, tým viac budú mať vzhľad riedkych. Navyše kratší zostrih umožní vystretie vašich vlasov dohora a budú tak vyzerať hustejšie, ako aj rozdiel medzi plešinkou a vlasmi bude opticky menší (len si predstavte dlhú pánsku hrivu v strede s plešinou). Teda ešte raz to zopakujme: ostrihajte sa na krátko.

Typy účesov pre riedke vlasy

Pánsky účes dohola

Kompletné odstránenie vlasov síce nie je účes, ale je jedným z optických riešení pre pánske riedke vlasy. Je vhodnou voľbou pre mužov, ktorí majú veľké miesta bez vlasov. Ba čo viac, má to radu výhod: nemusíte sa starať o svoj účes, môžete si hlavu umyť sprchovým gélom na telo, a dávate tak svetu na vedomie, že ste sa vyrovnali s tým, že máte riedke vlasy. Zo známych osobností, ktorí nosia takýto zostrih spomeňme napríklad marketingového guru a spisovateľa Setha Godina, hudobníka Mobyho, herca Patricka Stewarta či bývalého amerického wrestlera a politika menom Jesse Ventura.

Veľmi krátky pánsky účes

Pokiaľ sa necítite na kompletné vyholenie vlasov, veľmi krátky zostrih cca. 3 mm je pre vás to pravé. Vhodný účes ak vám začína v strede hlavy plešina. Aj tento strih nájdeme medzi známymi osobnosťami, ktoré začínajú plešatieť, spomeňme napr. britského herca Jasona Stathama alebo jeho amerického kolegu Bruca Willisa.

Pánsky strih Caesar

Strih inšpirovaný Júliusom Cézarom spropagoval najmä George Clooney. Je vhodnou voľbou pre tých pánov, ktorým pomaly ale isto rednú vlasy. Spočíva v krátkych vlasoch po bokoch a o niečo málo dlhšej ofine, ktorá je upravená smerom dopredu buď dodola alebo dohora.

pánske účesy pre riedke vlasy

Účes Rogera Sterlinga

Inšpirujte sa účesom Rogera Sterlinga ak máte kúty, ale inak ešte stále nejaké vlasy. Základom je mať trochu dlhšie vlasy, ktoré si hore vytvarujete do vlnky, a bočné učešete dozadu. Lepšie raz vidieť ako 100 krát čítať, tak si radšej pozrite obrázok nižšie – John Slattery zosobňuje pána Sterlinga vo filme Mad Man:

pánske účesy pre riedke vlasy

Každý z vyššie uvedených účesov pre pánske riedke vlasy môžete hravo kombinovať so zarastenou bradou. A pamätajte, že začínajúce šediny sú sexy s krátkymi vlasmi, s dlhšími už menej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *