Hrebeň alebo kefa? Čo je lepšie pre vaše vlasy?

Ku kráse vašej hrivy neprispievajú len kozmetické prípravky. Dokonca aj hrebene a kefy môžu výrazne podporiť kvalitu vašich vlasov. Používate na svoje vlasy vhodný hrebeň alebo potrebujete poradiť, ktorý by vám vyhovoval viac? A ktoré hrebene a kefy sa používajú k akým účelom? Zistite to!

Česanie vlasov.

Hrebeň alebo kefa? Používajte na svoje vlasy vhodné nástroje. © Helga Weber. Zdroj: www.flickr.com

Hrebeň pre objem a rozčesávanie

Klasický hrebeň so širokými zubami by mal byť súčasťou vybavenia každej ženy. Je totiž z hľadiska dlhodobého používania vhodnejším nástrojom ako kefa, ktorá by mohla vlasy poškodiť. Rozčesávanie vlasov hrebeňom je síce trochu zdĺhavejšie, ale vďaka tomu aj oveľa šetrnejšie zvlášť k poškodeným lámavým vlasom a vlasom mokrým, ktoré sú krehkejšie a vyžadujú opatrnejšiu starostlivosť. Ak sa neuspokojíte s obyčajným hrebeňom, investujte napríklad do antistatických alebo s obsahom makadamiového oleja.

Ďalšie hrebene, ktoré slúžia k úplne inému účelu, sú známe tupírovacie hrebene. Tieto hrebene so zúženým koncom a maličkými medzerami medzi zubami slúžia k úprave účesu, teda k oddeľovaniu jednotlivých pramienkov vlasov a vytvoreniu cestičky a objemu. Tupírovacie hrebene sú nenahraditeľnými pomocníkmi pre vytvorenie spoločenského účesu alebo k jeho zafixovaniu. Nie je samozrejme radno tieto hrebene používať príliš často, pretože tupírovanie môže vlasy dosť poškodiť.

Zázračný Tangle Teezer

Tento hit posledných rokov môže klasický hrebeň, ktorý sme spomenuli vyššie, smelo strčiť do vrecka. Ide o kefu, ktorá je unikátna svojimi štetinami, vďaka ktorým bez problémov rozčeše aj veľmi strapaté vlasy, je šetrná k mokrým a jemným vlasom. Pri rozčesávaní nedochádza k vytrhávaniu vlasov, ťahaniu, ani stenčovaniu končekov, takže vlasy zostávajú zdravé, objemné a nestrácajú svoj lesk. V súčasnosti je už na trhu veľké množstvo rôznych typov tejto kefy. Tangle Teezer by nemal chýbať ženám s dlhými vlasmi ani malým dievčatám. Rozčesávanie s ním je radosť.

Veľká plochá kefa pre narovnanie vlasov

Zvlášť dlhovlásky s hustou hrivou ocenia ploché kefy, ktoré im pomôžu pri fénovaní vlasy krásne narovnať. Slúži teda k tvarovaniu účesu, a pri rozčesávaní mokrých či zamotaných vlasov má ničivý účinok. Je možné natrafiť aj na ploché kefy fungujúce na báze ionizácie. Táto technológia pôsobí na vlasy ako ozdravná kúra. Zanecháva ich hladké, lesklé, bez statického náboja a napomáha uzdraveniu rozštiepených končekov.

Plochá kefa.

Ploché kefy pre ľahké narovnávanie vlasov. © Nicki Mannix. Zdroj: www.flickr.com

Okrúhla kefa na tvarovanie účesu aj pre krátke vlasy

Pri fénovaní je ideálne používať okrúhlu kefu, ktorá dokáže vykúzliť krásne nadýchaný účes. Zároveň sú pre vlasy vhodnejšie guľaté kefy s prírodnými štetinami, s ktorými je úprava vlasov ľahšia a šetrnejšia. Ak chcete naozaj dbať o zdravie a krásu svojich vlasov, oplatí sa opäť zaobstarať si iónovú okrúhlu kefu.

Okrúhle kefy.

Okrúhle kefy pre nadýchaný účes. © Pete. Zdroj: www.flickr.com

Klasicky platí, že čím dlhšie má žena vlasy, tým širšiu kefu by mala používať. Na druhej strane tie menšie okrúhle kefy sú výborné pri úprave kratších vlasov. Malé okrúhle kefy môžu kratšom vlasom ľahko poskytnúť väčší objem, pretože je možné pracovať s nimi už od korienkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *