Jak mít hebké vlasy přirozeně? Poradíme vám.

Chcete mít hebké vlasy? Kdo by nechtěl. Každá žena touží mít hebké a hladké vlasy. Takový efekt se dá dosáhnout různými přípravky, ale ty ne vždy poslouží tak, jak očekáváme. Nejlepším řešením, často i méně náročným na peněženku, je použití přírodních látek.

Vlasy jsou korunou hlavy a dotvářejí celou vizáž obličeje. V zimním období byste měli o ně dbát o něco více. Suchý a studený vzduch je poškozuje a podporuje jejich lámavost. Také na ně nepůsobí příliš blahodárně i to, když je nosíte stále stažené v nějak pevném copu podporovaném lakem či gelem.

hebké vlasy

Hebké vlasy, na pohled lesklé, na dotek jemné. Zdroj: www.becomegorgeous.com

Na trhu je k mání množství výrobků, které vám mají zaručit jemnost a hebkost vlasů. Je však třeba zkoušet velmi opatrně. Dnešní výrobky obsahují množství chemikálií, které se vaší pokožce na hlavě nemusí líbit. Můžete reagovat podrážděním, svěděním, pálením, či dokonce se pokožka může začít loupat. Pokud nezabírají běžně dostupné vlasové přípravky, soustřeďte se na domácké recepty. Mohou být mnohem účinnější než ty z obchodu.

Kondicionér trochu jinak aneb jak na hebké vlasy

Každá žena by měla při mytí vlasů používat kondicionér. Ať už máte suché, mastné, poškozené, lámavé nebo barvené vlasy, po každém mytí si ho určitě aplikujte. Standardně se používá tak, že si ho nanesete na mokré nebo vlhké vlasy bezprostředně po smytí šamponu. Pokud však efekt není dostatečný, zkuste to jinak. Vlasy si umyjte večer a mírně osušte ručníkem. Následně naneste kondicionér, zabalte je do ručníku, a tak jděte spát. Ráno si vlasy smyjete čistou vodou a vysušíte fénem. Vaše vlasová hříva bude jemná jako bavlnka.

Olivový olej nejen v kuchyni aneb jak na lesklé a jemné vlasy

Pokud patříte mezi ty ženy, kterým běžně dostupné vlasové výrobky nevyhovují, poohlédněte se ve své kuchyni. Jeden poklad se tam určitě nachází a dá se využít nejen při vaření. Olivový olej má úžasné účinky na vlasy a je šetrný k vaší pokožce. Při mytí si vmasírujte do vlasů zhruba dvě polévkové lžíce oleje. Nechte působit asi deset minut a šamponem důkladně vymyjte. Nechte vlasy přirozeně uschnout. Budou se krásně lesknout a na dotek budou hebké.

Inspirace z ledničky

Netřeba zacházet daleko do obchodu a hledat drahé výrobky. Stačí si otevřít doma ledničku. K hebkým vlasům třeba přidat ještě i lesk a koruna hlavy bude dokonalá. Tentokrát vyjměte z chladničky jeden vaječný žloutek, dvě lžíce olivového oleje a pár kapek citrónové šťávy. Tuto masku naneste na vlasy a zabalte do hrubší osušky, nechte působit minimálně dvacet minut. Na závěr zábal pořádně opláchněte vlažnou vodou. Vlasy nejenže budou krásně hebké, ale budou se i nádherně lesknout. Další masky na vlasy najdete v našem předchozím článku.

Pár rad pro hebké vlasy na závěr

Blíží se zima a chlad vlasy vysušuje. Zkuste se vyhnout nadměrnému fénování, žehlení či kulmování vlasů. Zbytečně je nezatěžujte, i obyčejná čepice na hlavě jim dá dost zabrat. Laky a gely používejte jen ve výjimečných případech. Zábaly či jiné kúry si dělejte pravidelně alespoň jednou za týden. Vlasy se vám poděkují zdravím, krásou a hebkostí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *