Jarné účesy pre ženy – krátke aj dlhé

Prišla jar a s ňou aj plno zmien, ktoré zavítali nielen do prírody, ale sú vidieť všade okolo nás. Už niekoľko dní som stála pred zrkadlom a hovorila si, že by to chcelo nejakú zmenu. V zime som nosila vlasy stiahnuté do pevného drdola a schovávala ich pod čiapkou. Na jar ich ale musím ukázať a moc sa mi do toho nechce, pretože vyzerajú strašne. Vrhám obdivné pohľady na okoloidúce ženy, ktoré nosia účesy, ako by práve išli z kaderníckeho salónu. Už niekoľkokrát som držala v ruke telefón a chcela svojej kaderníčke zavolať. Neurobila som to.

Namiesto toho som vzala nožnice a vlasy ostrihala sama. A výsledok? Katastrofa! Teraz musím ísť ku kaderníčke, aj keby z neba padali traktory. Snáď dokáže moje vlasy upraviť a vytvoriť mi na hlave pekný jarný účes. V kúpeľni mám aj nejakú farbu, ale po tej už som sa neodvážila siahnuť, pretože odborník je odborník. Hľadala som aspoň nejakú inšpiráciu na jarné účesy pre ženy, z ktorých by som mohla vyberať. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Mikádo – ideálny jarný účes

Pre potrebu modernej ženy je tu nadčasové mikádo. Nosia ho ženy všetkých generácií po celom svete. Jeho údržba je jednoduchá a rýchla. Dokonca si môžete zvoliť rôzne dĺžky tohto účesu. Kratšie mikádo je vhodné pre ženy s oválnou a obdĺžnikovou tvárou. Dlhší variant tohto účesu pristane ženám s guľatejšou tvárou.

mikádo jarné účesy

Mikádo pristane ženám v každom veku. © Foto: Tom Carson; Latest-Hairstyles. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

kratšie mikádo na jar

Kratší účes marhuľovej farby plný jarnej sviežosti. © Foto: Tom Carson; Latest-Hairstyles. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

Elegantné kučery

Kučery a zvlnené vlasy sa dajú nosiť nielen pri slávnostných príležitostiach. Aj vy môžete vyjsť na ulicu s krásnym novým jarným účesom, ktorý vytvoríte s pomocou natáčok, kulmy alebo žehličky na vlasy. Je to naozaj jednoduché a nepotrebujete k tomu ani pomocnú ruku kaderníka.

jarné účesy ženy

AnnaLynne McCord a jej jarný účes s vlnami. © N/A

krátke kučery účesy jar

Jarný účes s kučerami je vhodný aj pre krátke vlasy. © Foto: Tom Carson; Latest-Hairstyles. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

Rovné vlasy

Aj rovné vlasy si zaslúžia svoj obdiv. Niektoré ženy sú z nich nešťastné, ale ak sa o vlasy patrične staráte, stačí zmeniť strih ofiny, prípadne vlasy vyčesať do určitého tvaru. Nový jarný vzhľad vášho účesu je na svete a ihneď je z vás iná žena!

rovné vlasy ofina

Dajte si ofinu ostrihať dorovna. Uvidíte, ako prokouknete. © Foto: Tom Carson; Latest-Hairstyles. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

rovné vlasy pätka jar

Čo tak si nechať urobiť zvodnú pätku? © Foto: Tom Carson; Latest-Hairstyles. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

Stiahnuté vlasy – jarné účesy

Ak naozaj nemáte čas na návštevu kaderníčky a túžite po novom jarnom účese, urobte si z vlasov jednoduchý cop alebo vlasy zopnite. Pre nadýchaný efekt votrite do vlasov tužidlo, vlasy vyfénujte cez guľatú kefu a až potom účes vytvorte. Nezabudnite nechať malinký pramienok voľný. Niektoré pramene je vhodné aj natočiť. Dodá vám to pravú eleganciu.

jarný účes cop

Vlasy môžete učesať do copu, aj keď ich máte kratšie. © Foto: Tom Carson; Latest-Hairstyles. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

jarný strapatý dámsky účes

Zopnutý jarný účes vyzerá skvelo. © Foto: Tom Carson; Latest-Hairstyles. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

Či už si vyberiete akýkoľvek strih a následný účes, odborníci vám poradia, či sa pre tvar vašej tváre hodí a ak nie, rozhodne to nemusíte ľutovať. Je toľko najrôznejších variácií jarných účesov pre ženy, že si iste vyberiete ten, ktorý vám pristane najviac. Jar je tu a s ňou aj plno nových možností!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *