Kdo je tricholog a proč k němu zajít?

Nejen ženy, ale i muže trápí obtíže s vlasy a vlasovou pokožkou. Může se jednat o obtíže, se kterými nám nepomůže ani lékař nebo doporučované lékárenské přípravky. Tím se dostáváme do té známé nekonečné smyčky zkoušení nejrůznější vlasové kosmetiky, která zprvu možná pomáhá, ale po krátké době se její účinek vytrácí. Znáte to také? Už si se svými vlasy nevíte rady? Zkuste podstoupit trochologické vyšetření.

Tricholog - trichologické vyšetření

Toužíte po zdravých a krásných vlasech i vlasové pokožce? Možná i vám pomůže tricholog. © Foto: Jonty Davies. Zdroj: www.hji.co.uk

Kdo je tricholog?

Tricholog je specialista, který se zabývá stavem vlasů a vlasové pokožky. Pakliže máte nějaké obtíže s vlasy, které vám už dlouhou dobu dělají hlavu (často se jedná o vypadávání vlasů, lupy, seboreickou dermatitidu, lupénku, slabé vlasy a další), trichologické vyšetření by vám mohlo pomoci. Vyšetření zahrnuje diagnostiku, tedy zjištění příčin problému, dále způsob a míru poškození vlasů a samozřejmě také návrh řešení. Podle nejnovějších trendů můžete za trichologem i do specializovaných salónů, kde vám po pečlivé diagnostice provedou revitalizační kúru šitou na míru.

Ceny vyšetření se místo od místa různí, v některých salonech jsou dokonce vyšetření nabízena zdarma.

Jak probíhá trichologické vyšetření?

Na začátku vyšetření je samozřejmě důležitá konzultace, během které s trichologem detailně rozeberete nejen svůj problém ale i celkovou péči o vlasy, styling a barvení vlasů, a to včetně kosmetiky, kterou používáte. Dále se zaměříte na celkový zdravotní stav, užívání léků či potravinových doplňků a životní styl.

Po tomto rozhovoru následuje samotné vyšetření, ke kterému se používá speciální trichokamera. Za tímto účelem je nutné vytrhnout klientovy pár vlasů (opravdu jen pár, není třeba se obávat), které jsou nasnímány do počítače a následně je vyhodnocen celkový stav vlasů i pokožky.

Co následuje po vyšetření?

Nejenže po vyšetření dostanete tipy, jak o sebe správně pečovat, ale ve většině zařízení se koná právě ona ozdravná kúra. Velmi častá a populární je rašelinová procedura. Organická rašelina čistí pokožku hlavy a současně s tím ji vyživuje. Jedná se proto o ideálního pomocníka pro ty, kteří mají pokožku obalenou silikony. Navíc ji můžete aplikovat i doma!

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *