Kokosové mléko: hit v péči o vlasy

Někdo už na tento zázrak nedá dopustit, jiní ještě váhají, zda jej vyzkoušet. Kokosové mléko patří mezi současné velké trendy v péči o vlasy. Že by snad kokosové mléko mělo zůstat jen v kuchyni? Pozvěte jej i do své koupelny a vyzkoušejte jednoduché recepty pro výživu vašich vlasů!

Kokosové mléko na vlasy

Kokosové mléko pro úžasnou výživu vašich vlasů. © @negin_mirsalehi. Zdroj: www.fashionisers.com

Kokosové mléko – K čemu je vhodné?

Kokosový olej se už usadil v mnoha domácnostech, ovšem kokosové mléko má rovněž blahodárný vliv nejen na naše vlasy. Oproti olejům se kokosové mléko daleko lépe z vlasů vymývá. Je bohaté na vitaminy, minerální látky a přispívá k hydrataci a lesku vlasů. Maska z kokosového mléka se skvěle hodí na poškozené a namáhané vlasy, kterým vrátí vitalitu, hebkost a pevnost. Pozor by si ale měly dát ženy s barvenými vlasy, masky z kokosového mléka mají tendenci barvu stahovat, tudíž by asi výsledný efekt nebyl takový, jak jste si přály.

Jak a kde kokosové mléko získat?

Kokosové mléko si samozřejmě může každý koupit za pár korun v potravinách, pokud ale toužíte po mléku vlastnoručně vyrobeném, ani toho se nemusíte příliš obávat. Potřebujete pouze hrnek čerstvě nastrouhaného kokosu (údajně ale funguje i klasický sušený) a dva hrnky teplé vody. Celou směs stačí pár minut mixovat, poté přecedit přes čisté plátno či utěrku a domácí kokosové mléko je na světě.

Jednoduché recepty

Z kokosového mléka se dají dělat doslova zázraky. Můžete si vyrobit například domácí šampon. Stačí smíchat 1 a ½ hrnku kokosového mléka s ¾ hrnku jemného tekutého mýdla, přidat lžíci oleje s vitaminem E. Takovýto šampon skladujte v lednici asi měsíc. Obdobně můžete kokosové mléko přidat také do kondicionéru.

Z kokosového mléka lze snadno a rychle vyrobit také bezoplachovou péči. Do malé lahvičky od spreje dejte jednu lžíci kokosového mléka, ¼ hrnku převařené vody a lžíci kokosového oleje. Vzniklou směs aplikujte zejména na vlasové konečky kdykoli je to potřeba.

Pokud máte suché vlasy, jednoduše udělejte masku tím, že mléko zahřejete, vmasírujete do vlasů a necháte 30 minut vstřebat. Poté opláchněte. Mléko můžete smíchat také s dalšími přísadami, které podpoří jeho efekt – například s avokádem, medem, či vajíčkem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *