Kokosové mlieko: hit v starostlivosti o vlasy

Niekto už na tento zázrak nedá dopustiť, iní ešte váhajú, či ho vyskúšať. Kokosové mlieko patrí medzi súčasné veľké trendy v starostlivosti o vlasy. Že by snáď kokosové mlieko malo zostať len v kuchyni? Pozvite ho aj do svojej kúpeľne a vyskúšajte jednoduché recepty pre výživu vašich vlasov!

Kokosové mlieko na vlasy

Kokosové mlieko pre úžasnú výživu vašich vlasov. © @negin_mirsalehi. Zdroj: www.fashionisers.com

Kokosové mlieko – K čomu je vhodné?

Kokosový olej sa už usadil v mnohých domácnostiach, avšak kokosové mlieko má tiež blahodárny vplyv nielen na naše vlasy. Oproti olejom sa kokosové mlieko omnoho lepšie z vlasov vymýva. Je bohaté na vitamíny, minerálne látky a prispieva k hydratácii a lesku vlasov. Maska z kokosového mlieka sa skvele hodí na poškodené a namáhané vlasy, ktorým vráti vitalitu, hebkosť a pevnosť. Pozor by si ale mali dať ženy s farbenými vlasmi, masky z kokosového mlieka majú tendenciu farbu sťahovať, takže by asi výsledný efekt nebol taký, ako ste si želali.

Ako a kde kokosové mlieko získať?

Kokosové mlieko si samozrejme môže každý kúpiť za pár eur v potravinách, pokiaľ ale túžite po mlieku vlastnoručne vyrobenom, ani toho sa nemusíte príliš obávať. Potrebujete iba hrnček čerstvo nastrúhaného kokosu (údajne ale funguje aj klasický sušený) a dva hrnčeky teplej vody. Celú zmes stačí pár minút mixovať, potom precediť cez čisté plátno či utierku a domáce kokosové mlieko je na svete.

Jednoduché recepty

Z kokosového mlieka sa dajú robiť doslova zázraky. Môžete si vyrobiť napríklad domáci šampón. Stačí zmiešať 1 a ½ hrnčeka kokosového mlieka s ¾ hrnčeka jemného tekutého mydla, pridať lyžicu oleja s vitamínom E. Takýto šampón skladujte v chladničke asi mesiac. Obdobne môžete kokosové mlieko pridať tiež do kondicionéru.

Z kokosového mlieka možno ľahko a rýchlo vyrobiť tiež bezoplachovú starostlivosť. Do malej fľaštičky od spreju dajte jednu lyžicu kokosového mlieka, ¼ hrnčeka prevarenej vody a lyžicu kokosového oleja. Vzniknutú zmes aplikujte najmä na vlasové končeky kedykoľvek je to potrebné.

Ak máte suché vlasy, jednoducho urobiť masku tým, že mlieko zohrejete, vmasírujete do vlasov a necháte 30 minút vstrebať. Potom opláchnite. Mlieko môžete zmiešať aj s ďalšími prísadami, ktoré podporia jeho efekt – napríklad s avokádom, medom, či vajíčkom.

Ako sa starať o dredy – kompletný sprievodca Dredy, v podstate strapaté pramene vlasov, sú životným štýlom zdôrazňujúcim ľudskú osobnosť. Majú dlhú históriu, ktorá siaha až do čias starovekého Eg...
Ako vyberať clip in vlasy? V minulom článku sme si predstavili čo sú to clip in vlasy. V skratke predstavujú pohodlný a dostupný spôsob predĺženia a zahustenia vlasov. Lenže na ...
3 spôsoby ako chrániť vaše vlasy pred teplom – bez chemikálií!... Fénovanie, žehlenie či kulmovanie vlasov je pre mnohé z nás denným chlebom. Dokonca aj běžný pobyt na slunku má na vašu korunu krásy škodlivý vplyv. M...
Zaujímavosti o vlasoch, ktoré možno nepoznáte Vlasy. Máme ich takmer každý, počas dňa si ich ani neuvedomujeme no napriek tomu si bez nich nevieme predstaviť náš výzor. Vďaka vlasom, najrôznejším ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *