Kokosové mlieko: hit v starostlivosti o vlasy

Niekto už na tento zázrak nedá dopustiť, iní ešte váhajú, či ho vyskúšať. Kokosové mlieko patrí medzi súčasné veľké trendy v starostlivosti o vlasy. Že by snáď kokosové mlieko malo zostať len v kuchyni? Pozvite ho aj do svojej kúpeľne a vyskúšajte jednoduché recepty pre výživu vašich vlasov!

Kokosové mlieko na vlasy

Kokosové mlieko pre úžasnú výživu vašich vlasov. © @negin_mirsalehi. Zdroj: www.fashionisers.com

Kokosové mlieko – K čomu je vhodné?

Kokosový olej sa už usadil v mnohých domácnostiach, avšak kokosové mlieko má tiež blahodárny vplyv nielen na naše vlasy. Oproti olejom sa kokosové mlieko omnoho lepšie z vlasov vymýva. Je bohaté na vitamíny, minerálne látky a prispieva k hydratácii a lesku vlasov. Maska z kokosového mlieka sa skvele hodí na poškodené a namáhané vlasy, ktorým vráti vitalitu, hebkosť a pevnosť. Pozor by si ale mali dať ženy s farbenými vlasmi, masky z kokosového mlieka majú tendenciu farbu sťahovať, takže by asi výsledný efekt nebol taký, ako ste si želali.

Ako a kde kokosové mlieko získať?

Kokosové mlieko si samozrejme môže každý kúpiť za pár eur v potravinách, pokiaľ ale túžite po mlieku vlastnoručne vyrobenom, ani toho sa nemusíte príliš obávať. Potrebujete iba hrnček čerstvo nastrúhaného kokosu (údajne ale funguje aj klasický sušený) a dva hrnčeky teplej vody. Celú zmes stačí pár minút mixovať, potom precediť cez čisté plátno či utierku a domáce kokosové mlieko je na svete.

Jednoduché recepty

Z kokosového mlieka sa dajú robiť doslova zázraky. Môžete si vyrobiť napríklad domáci šampón. Stačí zmiešať 1 a ½ hrnčeka kokosového mlieka s ¾ hrnčeka jemného tekutého mydla, pridať lyžicu oleja s vitamínom E. Takýto šampón skladujte v chladničke asi mesiac. Obdobne môžete kokosové mlieko pridať tiež do kondicionéru.

Z kokosového mlieka možno ľahko a rýchlo vyrobiť tiež bezoplachovú starostlivosť. Do malej fľaštičky od spreju dajte jednu lyžicu kokosového mlieka, ¼ hrnčeka prevarenej vody a lyžicu kokosového oleja. Vzniknutú zmes aplikujte najmä na vlasové končeky kedykoľvek je to potrebné.

Ak máte suché vlasy, jednoducho urobiť masku tým, že mlieko zohrejete, vmasírujete do vlasov a necháte 30 minút vstrebať. Potom opláchnite. Mlieko môžete zmiešať aj s ďalšími prísadami, ktoré podporia jeho efekt – napríklad s avokádom, medom, či vajíčkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *