Kreatywne warkocze, kucyki i ogony

Warkocze z włosów

Warkocze najlepiej splatają się z włosów długich. Jest to ulubiony rozdaj fryzury wśród kobiet na całym świecie. Dlatego, że jest to nadzwyczaj popularna fryzura, przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek i porad, jak w kreatywny sposób ożywić klasyczny warkocz splatany.

Wstęga do włosów

Warkocze, kucyki i ogonyKiedy jeszcze nie istniały gumki do włosów, do splatania warkocza używano wstążek. A jak to często się zdarza, trendy modowe lubią powracać. Powrócił również trend wstążek do włosów. W odróżnieniu od przeszłości, dziś dużą wagę przykłada się do oryginalnego wyglądu wstęgi. Kłopotliwym faktem jest jednak to, że wstążka nierzadko rozwiązuje się podczas noszenia i sama się ześliźnie. Problem ten można w łatwy sposób rozwiązać – przez zastosowanie najpierw gumki przezroczystej (lub w kolorze włosów), a dopiero potem zawiązanie wstążki. Idealnie w taki sposób, by zakryła ona gumkę. Wypróbuj splecenie wysokiego koku z warkoczem albo wręcz przeciwnie – niskiego koku z warkoczem, na którego wytworzenie potrzeba jednak bardzo długich włosów.

Wszędzie same gumki

Ciekawym oraz bardzo szybkim sposobem na wyczarowanie eleganckiej fryzury damskiej jest zastosowanie kilku gumek jednocześnie. Taki rodzaj fryzury pasuje do długich, prostych włosów. Istnieje mnóstwo podejść do uczesania fryzury z pomocą gumek.

  • Spróbuj zastosować trzy gumki – pierwszą u samego ciemienia głowy, drugą na środku i trzecią na końcu kucyka.
  • Albo dwie gumki tworząc wysoki kok z warkoczem, który zaczyna się w górnej części głowy, gdzie umocujesz włosy pierwszą gumką. Drugą zaś o kilka centymetrów niżej. (około 10 – 15 cm) Włosy pomiędzy gumkami możesz lekko podciągnąć w górę.
  • Kolejną możliwością to zastosowanie możliwie największej ilości gumek, przy czym każdą z nich umocuj w równych odstępach (3 – 4 cm). Bądź kreatywną, użyj dwóch lub więcej kolorów, sprawi to, że włosy będą wyglądały świeżo i lekko, na styl fryzury letniej.

Asymetryczny warkocz damski

Spróbuj również zmienić pozycję warkocza na głowie. Niski warkocz splatany na bok, czy też zaczynający na boku głowy, to tylko garść przykładów dla inspiracji. Czymś, co na pewno przyciągnie uwagę jest kilka cienkich ogonów, z których niektóre albo też wszystkie, mogą być splecione w warkocz.

Jak spiąć kucyk za pomocą własnych włosów?

Spiąć włosy do kucyka za pomocą własnych włosów brzmi ciekawie, jednak rozglądając się wokół siebie, chociażby na ulicy, rzadko spotkamy nikogo z taką fryzurą. Wymaga ona dużej zręczności i wprawy w splataniu włosów oraz ich spięciu do kucyku. Najlepiej jest poprosić kogoś bliskiego o pomoc. Zacznij od splecenia wysokiego warkocza z gumką. Oddziel pasemko włosów z warkocza i owiń nim warkocz w dowolnym miejscu.(najlepiej zaraz na samym jego początku). Koniec tak splecionych włosów wsuń do środka w taki sposób, by móc umocować go gumką (w tym momencie przyda się czyjaś pomoc). Warto zaznaczyć, że taki styl uczesania wymaga bardzo długich włosów.

Warkocz francuski

Artykuł o tym, jak spleść warkocz francuski znajduje się w artykule 3 sposoby na splecenie warkocza francuskiego na naszym portalu.

Fantazja nie zna granic. Jeśli możesz się pochwalić ciekawym warkoczem, nie wahaj się i podziel się z nami. Wyślij fotografię lub pochwal się sprawdzoną metodą splatania warkoczy, kucyków lub ogonów, w komentarzach pod tym artykułem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *