Kto je trichológ a prečo k nemu zájsť?

Nielen ženy, ale aj mužov trápia ťažkosti s vlasmi a vlasovou pokožkou. Môže ísť o ťažkosti, s ktorými nám nepomôže ani lekár alebo odporúčané lekárenské prípravky. Tým sa dostávame do tej známej nekonečnej slučky skúšania najrôznejšej vlasovej kozmetiky, ktorá najskôr možno pomáha, ale po krátkom čase sa jej účinok vytráca. Poznáte to tiež? Už si so svojimi vlasmi neviete rady? Skúste podstúpiť trichologické vyšetrenie.

Trichológ - trichologické vyšetrenie

Túžite po zdravých a krásnych vlasoch aj vlasovej pokožke? Možno aj vám pomôže trichológ. © Foto: Jonty Davies. Zdroj: www.hji.co.uk

Kto je trichológ?

Trichológ je špecialista, ktorý sa zaoberá stavom vlasov a vlasovej pokožky. Pokiaľ máte nejaké ťažkosti s vlasmi, ktoré vám už dlhú dobu robia obavy (často ide o vypadávanie vlasov, lupiny, seboroickú dermatitídu, psoriázu, slabé vlasy a ďalšie), trichologické vyšetrenie by vám mohlo pomôcť. Vyšetrenie zahŕňa diagnostiku, teda zistenie príčin problému, ďalej spôsob a mieru poškodenia vlasov a samozrejme tiež návrh riešenia. Podľa najnovších trendov môžete za trichológom zájsť aj do špecializovaných salónov, kde vám po starostlivej diagnostike vykonajú revitalizačnú kúru šitú na mieru.

Ceny vyšetrenia sa miesto od miesta líšia, v niektorých salónoch sú dokonca vyšetrenia ponúkané zadarmo.

Ako prebieha trichologické vyšetrenie?

Na začiatku vyšetrenia je samozrejme dôležitá konzultácia, počas ktorej s trichológom  detailne rozoberiete nielen svoj problém ale aj celkovú starostlivosť o vlasy, styling a farbenie vlasov, a to vrátane kozmetiky, ktorú používate. Ďalej sa zameriate na celkový zdravotný stav, užívanie liekov či potravinových doplnkov a životný štýl.

Po tomto rozhovore nasleduje samotné vyšetrenie, ku ktorému sa používa špeciálna trichokamera. Za týmto účelom je nutné vytrhnúť klientovi pár vlasov (naozaj len pár, nie je potrebné sa obávať), ktoré sú nasnímané do počítača a následne je vyhodnotený celkový stav vlasov aj pokožky.

Čo nasleduje po vyšetrení?

Nielenže po vyšetrení dostanete tipy, ako sa o seba správne starať, ale vo väčšine zariadení sa koná práve samotná ozdravná kúra. Veľmi častá a populárna je rašelinová procedúra. Organická rašelina čistí pokožku hlavy a súčasne s tým ju vyživuje. Ide preto o ideálneho pomocníka pre tých, ktorí majú pokožku obalená silikónmi. Navyše ju môžete aplikovať aj doma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *