Lepší mašle do vlasů nebo z vlasů?

Co se vám líbí víc: mašle do vlasů nebo mašle z vlasů? A co tak zkusit obojí? Samozřejmě ne najednou … Tématem tohoto článku je ozřejmit vám jako nosit mašli ve vlasech, jak ji upevnit aby nespadla a jak udělat mašli z vlasů. Pokud se vám podaří skvělý účes, který bychom vám mohli závidět, budeme rádi, když nám pošlete fotku (cez email nebo Facebook skupinu).

Mašle do vlasů

Mašle do vlasů je stále v módě. Před časem použila světoznámá módní návrhářka Diane von Furstenberg ve své módní kolekci až nápadně velké mašle:

mašle do vlasů

Praktičtější jsou však menší. Můžete si je upevnit kdekoli na hlavě, ať už jako výrazný prvek účesu nebo jen jako ukončení copu.

Mašli do vlasů si můžete koupit, ale pokud si ji vytvoříte sami, dosáhnete jedinečný originální účes, na který budete hrdá. Jak vytvořit mašli do vlasů? Budete potřebovat stužku, nůžky, jehlu a nit. Existuje bezpočet tvarů jaké je možné dosáhnout. Základním tvarem je jednoduchá stužka se dvěma smyčkami – ty vytvoříte stočením a zároveň zkroucením stužky (na videu níže od 1. do 25. sekundy). Složitější tvary najdete na Youtube (hledejte “ribbon bow tutorial“).

Mašli si upevníte sponkou, můžete si ji přišít na gumičku do vlasů, přilepit k čelence nebo obyčejně ovinout stužku kolem vlasů a uvázat mašli.

Mašle z vlasů

Mašle z vlasů je oblíbený styl účesu mezi celebritami – například taková Lady Gaga či Paris Hilton si ho rady občas udělají. Co myslíte, která ho má hezčí?

Možná si někteří z vás myslí, že tento účes je složitý – “jako ty vlasy vůbec mohou držet pohromadě v takovém tvaru?”. Opak je však pravdou. Mašli z vlasů si uděláte jednoduše a poměrně rychle.

Jak udělat mašli z vlasů

Postupujte podle návodu níže, krok za krokem:

  1. Vytvořte si vysoký cop, umístěný na temeni hlavy. Nemusí být zcela ve středu, boční mašle má taky své kouzlo.
  2. Vezměte tento cop a přibližně v třetině délky od kořínků vlasy přehněte dolů a směrem dopředu, a znovu stáhněte gumičkou při temeni hlavy. Vznikne jakýsi drdol, vpředu byste měli mít zbytek copu.
  3. Drdol rozdělte na polovinu a roztáhněte do stran.
  4. Zbytek culíku zepředu překlopte mezi poloviny drdolu směrem dozadu. Zahněte a upevněte do gumičky drdolu.
  5. Následně pečlivě “zamaskujte” vyčuhující vlasy a upevněte je sponkami do vlasů. Naformujte do tvaru, jaký se vám líbí a můžete zafixovat lakem na vlasy.
  6. TIP: oddělte pramínek vlasů z copu a později jím omotejte gumičku, aby ji nebylo vidět.

Celý proces si můžete prohlédnout na obrázku níže (děkujeme Tori z toritutorial.com):

mašle z vlasů

Nebo si postup prostudujte v následujícím videu:

Existuje i složitější způsob (viz. video níže), který má také své výhody a také několik dalších způsobů jak si udělat mašli z vlasů. Experimentujte, zkoušejte a uvidíte co vám nejvíce vyhovuje.

Dámy, které mají řidší vlas, určitě uvítají připínací imitaci mašle z vlasů. Výhodou je, že vám stále zůstane dost vlasů na vytvoření dalšího účesu a takovou kombinací rozšíříte dimenzi vašeho nového účesu.

Hledané výrazy: mašle do vlasů, mašle z vlasů, jak udělat/vytvořit mašli z vlasů, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *