Letný hit – half bun!

Všímavým určite neunikol letný trend half bun (inak tiež half top knot). Ak si spomeniete na retro účes mullet, čiže “vpredu biznis, vzadu párty”, zistíte, že tento účes funguje na podobnom princípe. Ide jednoducho o drdol z vrchných prameňov vlasov, zatiaľ čo zvyšok vlasov je rozpustený. V poslednej dobe sa tento drdol objavil medzi mužskými účesmi pre dlhé vlasy a postupne sa prebojoval späť k trendom, ktoré zdobia aj ženy. Tu je malá ochutnávka, ako ho nosiť.

Half bun - Julianne Hough

Half bun – praktický a pohodový letný účes! © Fame Fly Net. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Half bun s krátkymi vlasmi

Výhoda tohto účesu spočíva v tom, že ho možno vytvoriť v podstate z akéhokoľvek typu vlasov aj z kratšej dĺžky. Navyše je to účes praktický, veľmi jednoduchý a napriek tomu sa na ňom môžete kreatívne vyblázniť. Ak máte teda kratšie vlasy – napríklad mikádo – môžete aj s nimi pomerne ľahko vytvoriť tento drdol. Opäť stačí iba rozdeliť vlasy na dve časti, tú vrchnú stiahnuť do gumičky a vytvoriť drdol podľa ľubovôle. Neposedné krátke pramienky podchytíte pinetkami.

Kate Mara

Aj kratším vlasom tento účes pristane. © Getty Images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Half drdol ležérne

Ak musíte počas niekoľkých minút vybehnúť z domu a nestíhate si vlasy poriadne upraviť, stačí vytvoriť jednoduchý half bun. A že máte zvlnené a rozstrapatené vlasy? U tohto účesu žiadny problém!

Sienna Miller

Sienna Miller a jej ležérny half drdol. © Fame Fly Net. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Half drdol z kučeravých vlasov

Jednoduchý účes, ktorý vyzerá skvele na všetkých typoch vlasov, najmä na zvlnených či kučeravých. © Kathleen Kamphausen/Lauren Ahn. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Pohrajte sa tiež s umiestnením drdolu. Chcete drdol vysoký, stredný alebo nízky? Záleží to len na vás. S týmto účesom môžete jednoducho zakaždým vyzerať inak.

Typy drdolov

Vysoký, strední, alebo nízky? Zvoľte si ten, ktorý pristane práve vám. © Kathleen Kamphausen/Lauren Ahn. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Ako na jemné vlasy?

Pokiaľ máte veľmi jemné vlasy, asi si hovoríte, že taký účes nebude nič pre vás, ale to by bola škoda. Stačí len dodať vašim vlasom trochu optického objemu napríklad tým, že ich najskôr navlníte.

Drdol na boku

Pre spestrenie účesu stačí aj maličký drdol na boku. © Popsugar. Zdroj: www.popsugar.com

Tiež záleží len na vás, či chcete do drdolu pridať veľa vlasov alebo menej. Ženy s bohatou hrivou majú výhodu, pretože si môžu dovoliť aj poriadne veľký drdol. Ženy s jemnejšími vlasy, ale zase môžu dobre uplatniť clip-iny.

Veľký drdol

Veľký vysoký drdol upevnený sponkami. © Popsugar. Zdroj: www.popsugar.com

Zmyselne bude vyzerať aj drdol vytvorený z vrkoča. Nebojte sa experimentov!

Drdol z rybieho chvosta

Drdol z rybieho chvosta. © Kathleen Kamphausen/Lauren Ahn. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *