Lepšia mašľa do vlasov alebo z vlasov?

Čo sa vám páči viac: mašľa do vlasov alebo mašľa z vlasov? A čo tak skúsiť oboje? Samozrejme nie naraz… Témou tohto článku je ozrejmiť vám ako nosiť mašľu vo vlasoch, ako ju upevniť aby nespadla a ako urobiť mašľu z vlasov. Ak sa vám podarí skvelý účes, ktorý by sme vám mohli závidieť, budeme radi, ak nám pošlete fotku (cez email alebo Facebook skupinu).

Mašľa do vlasov

Mašľa do vlasov je stále v móde. Pred istým časom použila svetoznáma módna návrhárka Diane von Furstenberg vo svojej módnej kolekcii až nápadne veľké mašle:

mašľa do vlasov

Praktickejšie sú však menšie. Môžete si ich upevniť kdekoľvek na hlave, či už ako výrazný prvok účesu alebo len ako ukončenie vrkoču.

Mašľu do vlasov si môžete kúpiť, ale ak si ju vytvoríte sami, dosiahnete jedinečný originálny účes, na ktorý budete hrdá. Ako vytvoriť mašľu do vlasov? Budete potrebovať stužku, nožnice, ihlu a niť. Existuje bezpočet tvarov aké je možné dosiahnuť. Základným tvarom je jednoduchá stužka s dvomi slučkami – tie vytvoríte stočením a zároveň skrútením stužky (na videu nižšie od 1. do 25. sekundy). Zložitejšie tvary nájdete na Youtube (hľadajte “ribbon bow tutorial“).

Mašľu si upevníte sponkou, môžete si ju prišiť na gumičku do vlasov, prilepiť s čelenkou alebo obyčajne oviniete stužku okolo vlasov a uviažete mašľu.

Mašľa z vlasov

Mašľa z vlasov je obľúbený štýl účesu medzi celebritami – napríklad taká Lady Gaga či Paris Hilton si ho rady občas spravia. Čo myslíte, ktorá ho má krajší?

Možno si niektorí z vás myslia, že tento účes je zložitý – “ako tie vlasy vôbec môžu držať pokope v takom tvare?”. Opak je však pravdou. Mašľu z vlasov si spravíte jednoducho a pomerne rýchlo.

Ako urobiť mašľu z vlasov

Postupujte podľa návodu nižšie, krok za krokom:

  1. Vytvorte si vysoký cop, umiestnený na temeni hlavy. Nemusí byť úplne v strede, bočná mašľa má tiež svoje čaro.
  2. Vezmite tento cop a približne v tretine dĺžky od korienkov vlasy prehnite nadol a smerom dopredu, a znova stiahnite gumičkou pri temeni hlavy. Vznikne akýsi drdol, vpredu by ste mali mať zvyšok copu.
  3. Drdol rozdeľte na polovicu a roztiahnite do strán.
  4. Zvyšok copu spredu preklopte medzi polovice drdolu smerom dozadu. Zahnite a upevnite do gumičky drdolu.
  5. Následne starostlivo “zamaskujte” vytŕčajúce vlasy a upevnite ich sponkami do vlasov. Vyformujte do tvaru, aký sa vám páči a môžete zafixovať lakom na vlasy.
  6. TIP: oddeľte pramienok vlasov z copu a neskôr ním obmotajte gumičku, aby ju nebolo vidno.

Celý proces si môžete pozrieť na obrázku nižšie (ďakujeme Tori z toritutorial.com):

mašľa z vlasov

Alebo si postup pozrite v nasledovnom videu:

Existuje aj zložitejší spôsob (viď. video nižšie), ktorý má tiež svoje výhody a aj viacero ďalších spôsobov ako si spraviť mašľu z vlasov. Experimentujte, skúšajte a uvidíte čo vám najviac vyhovuje.

Dámy, ktoré majú redšie vlasy, určite uvítajú pripínaciu imitáciu mašle z vlasov. Výhodou je, že vám stále ostane dosť vlasov na vytvorenie ďalšieho účesu a takouto kombináciou rozšírite dimenziu vášho nového účesu.

Hľadané výrazy: mašľa do vlasov, mašľa z vlasov, ako urobiť/spraviť/vytvoriť mašľu z vlasov, …

Účesy pre jemné vlasy, s ktorými ich budete mať objemnejšie Problematika veľmi jemných vlasov je známa mnohým ženám a dokáže pekne potrápiť. Spľasnuté vlasy bez objemu si žiadajú nielen osobitnú starostlivosť, ...
Vlnité vlasy – účesy s vlnami aké ste vždy chceli Vlnité vlasy sú niečo iné ako kučery, preto si zaslúžia vlastný článok. Vlnité vlasy sú vhodné pre účesy z polodlhých a dlhých vlasov. Majú prirodzený...
14 mýtov o vlasoch Mýty o vlasoch Mýtus vzniká na základe stále opakovanej domnienky bez podloženia vedeckých faktov. Mýty nájdeme takmer v každej ľudskej činnosti, výn...
5 minútové rýchle účesy s návodmi Ranný rituál pred prácou býva v mnohých prípadoch veľmi rýchly. Ráno sa robia len tie najnevyhnutnejšie úkony a utekáme do práce. Ale veľa z nás má pr...

1 komentár pri “Lepšia mašľa do vlasov alebo z vlasov?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *