Milkmaid braid – návod ako na tento vrkočový účes

Milkmaid braid je celosvetovo známy typ vrkočového účesu. Milkmaid je v preklade z angličtiny mliekárka/dojička. V minulosti si práve takto upravovali vlasy ženy a dievčatá, ktoré dojili dobytok. Účes však prežil aj do dnešných časov a stretneme sa s ním ako v západných krajinách, tak aj v krajinách bývalého ZSSR.

účes milkmaid braid

© www.keikolynn.com

Účes mliekárky – milkmaid braid – je jedným z trendov dámskych účesov v roku 2014, preto neváhajte a vyskúšajte ho. Že neviete ako? Tak práve pre vás sme pripravili tento článok s návodom.

Milkmaid braid – návod

Návod je jednoduchý, základný typ účesu zvládnete za chvíľu. Postupujte takto:

  1. Rozčešte si vlasy kefou alebo hrebeňom
  2. Rozdeľte vlasy na polovice
  3. Každú z nich zapleťte do vrkoču
  4. Prvý vrkoč ohnite smerom dohora a pripevnite sponkami
  5. Opakujte 4. krok s druhým vrkočom, koniec prekrížte cez prvý a opäť pevne zaistite. Zpredu by teda nemalo byť vidno ani jeden koniec vrkoča.
  6. Upravte ofinu a celý účes zafixujte lakom na vlasy

Ako môžete vidieť samé, postup je ľahký a ak máte prax v zapletaní copov, bude aj veľmi rýchlo hotový. Ako spraviť milkmaid braid si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu:


Zdroj: beautydept youtube kanál, © thebeautydepartment.com

Účes mliekárky s francúzskym zapletaním

Ak viete zapletať francúzsky vrkoč, rozhodne túto obmenu vyskúšajte. Môžete postupovať rovnako ako v predošlom prípade, len použijete francúzske zapletanie. Ak však chcete aby bolo vidno, že vrkoč je francúzsky aj nad čelom, začnite ho aj nad čelom vytvárať. Postačí vám tak iba jeden. Pekný video tutoriál nájdete nižšie:


Zdroj: Cute Girls Hairstyles youtube kanál

Ďalšia variácia tohto krásneho vrkočového účesu

Ďalšou variáciou účesu milkmaid braid je tzv. unicorn milkmaid braid. Zmena je v tom, že nezapletáte žiaden vrkoč. Po rozdelení vlasov na polovice vytvorte obyčajné copy. Každý cop znova rozdeľte na dve časti, chyťte každú do jednej ruky a zatočte oba doľava zvlášť. Takto zatočené vlasy potom obtočte jeden okolo druhého a koniec zaistite gumičkou. Konečnú úpravu urobte ako pri bežnom účese. Tento účes je dokonca ešte rýchlejší ako klasický. Celý proces si pozrite aj vo videu:


Zdroj: MakeupWearables Hairstyles youtube kanál, © www.makeupwearables.com

Ak máte dlhé vlasy, postačí vám aj jeden cop, ktorý si obtočíte okolo hlavy. Pre ďalšie kreatívne nápady zas môžete použiť umelé vlasy alebo zakomponovať farebnú stužku či kvety.

rýchly účes vrkoč

© Morgan O’Donnovan

Milkmaid braid – účes mliekárky – fotogaléria

Aj keď je postup účesu jednoduchý, cesta ku krásnej a originálnej frizúre nie je vždy priamočiara. Preto prikladáme fotogalériu, v ktorej si zaiste každá z vás nájde niečo zaujímavé:

4 účesy s drdolom, ktoré si obľúbite Niektoré ženy nosia drdol často, iné vôbec nie. Podľa nás je pestrou obmenou vášho účesu, pretože účes s drdolom na prvý pohľad zaujme a má mnoho vari...
Najdlhšie vlasy na svete merajú vyše 5 metrov Snáď každý z nás z detstva pozná rozprávku o Zlatovláske. Táto deva so zlatými vlasmi bola uväznená vysoko vo veži a vlasy spustila dolu princovi, kto...
Ofina á la 70. roky – 4 tipy, ako ju nosiť Možno sa vám na leto zdajú nepraktické, možno máte pocit, že to nie je nič pre vás, ale ofiny sa stále držia medzi poprednými letnými trendmi. V kurze...
Svadobné účesy s drdolom + galéria Svadobné účesy s drdolom sú ďalšou možnou variáciou svadobných účesov. Na drdol sú potrebné dlhšie vlasy. Nevesty s dlhými vlasmi preto stoja pred roz...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *