Módní retro účesy a jak na ně

Účesy inspirované pin-up stylem nebo hřívou Brigitte Bardot jsou nadčasové, a tudíž neustále v kurzu. Hledáte neobvyklý účes pro každodenní nošení nebo pro zvláštní příležitost? Retro účesy jsou skvělou volbou. Podívejte se, jak snadno je dokážete vytvořit.

Módní retro účesy.

Stále módní a oblíbené retro účes. © Foto: Mike Owen.

Natupírované retro účesy

Hříva plná objemu, která je navíc elegantně zkrocená do culíku – kdo by odolal? A jak takový divoký culík vytvořit? Nejdříve je nutné vlasům dodat pořádný objem, což můžeme udělat vetřením tužidla do umytých vlasů nebo aplikací pudru pro objem do suchých vlasů.Ve druhém případě je pudr lepší aplikovat v předklonu. Vlasy v předklonu začněte postupně tupírovat, dávejte ale pozor, abyste to nepřehnali. Vlasy musí být na povrchu hezky uhlazené. Poté už jen stačí stáhnout vlasy do culíku (můžete vytvořit i extravagantnější culík na straně). Aby objem i celý efekt vydržel, vlasy na závěr přelakujte.

Natupírovaný retro culík.

Narupírovaný culík. © Foto: Barry Jeffery.

Za pomoci tupírování můžete vytvořit i elegantní, ale lehce neupravený drdol. Stačí vlasy na temeni natupírovat a zafixovat lakem. Zbytek vlasů upevněte pinetkami do drdolu, přičemž nechte také některé prameny uvolněné.

Retro drdol.

Natupírovaný retro drdol. © Total beauty. Zdroj: www.totalbeauty.com

Hladce navlněné

Nejen 30., ale i 40. a 50. léta jsou znamením zvlnených vlasů. Základem je pěšinka na straně, která celému účesu dodá ten správný šmrnc. Pro objemné hladké vlny je třeba vlasy přelakovat a poté natočit na nahřívací natáčky. Po uvolnění vlasů z natáček je polovina práce za vámi a stačí už jen pročísnout do požadovaného tvaru a znovu přelakovat.

Objemné uhlazené vlny.

Hladké objemné vlny. © Hji.

Pro hladké vlnky á la 30. léta můžete využít třeba jen žehličky, kulmy nebo klipů, které vytvoří vlnky zvláště v přední části hlavy.

Vlny 30. léta.

Sexy vlny ve stylu 30. let. © Hji.

Pin-up styl

Pin-up účesy jsou neobyčejně extravagantní a přitažlivé. Pro krátké i střední vlasové délky se může báječně hodit uvázání šátku. Ženy s delšími vlasy si mohou udělat drdůlek a následně z předních pramenů za pomoci kulmy či žehličky a laku na vlasy vytvořit klasickou retro vlnu.

Pin-up šátek.

Šátek ve vlasech v pin-up stylu. © Total beauty. Zdroj: www.totalbeauty.com

Retro pin-up styl.

Pin-up vlasy smotané do drdolu. © Total beauty. Zdroj: www.totalbeauty.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *