Nebezpečne zložité účesy

V tomto článku vám ukážeme niektoré až nebezpečne zložité účesy. Väčšinou ide o spoločenské účesy, keďže je ich vytvorenie zdĺhavé a náročnejšie ako tie na bežné nosenie. No nikto vám ich nezakazuje nosiť len tak pri bežnej príležitosti 🙂

Zložité účesy majú svoje predpoklady. Tým najdôležitejším sú dlhé vlasy, a to vaše pravé. S umelými sa tak dobre nepracuje. Ďalším predpokladom je zručnosť kaderníka, resp. kaderníčky. Zabudnite na to, že si niektorý z týchto účeso vytvoríte samé doma.

Extrémne zložité účesy

Niektoré kreácie by sa dali nazvať až extrémne zložité. Ich vytvorenie si vyžaduje trpezlivosť, skúsenosti a čas. Nepredpokladáme, že sa pre niektorý z nasledovných účesov rozhodnete, no určite stoja za inšpiráciu. Viac vo fotogalérii nižšie – náhľady si zväčšíte kliknutím na ne.

Tento extrémny avantgardný účes od vlasového stylistu Nicholasa Frencha získal ocenenie vo svojej kategórii v roku 2012:

zložité účesy avant garde

© Roberto Ligresti, zdroj: probeauty.org

Zložitý účes – návod

Vybrali sme pre vás obrázkový návod na zložitý účes, ktorý pozostáva z dvoch veľkých polovičných vrkočov s francúzskym zapletaním a jedného malého s obyčajným zapletaním s menšou dodatočnou úpravou. Postup na obrázku:

návod na zložitý účes

© N/A, zdroj: http://alldaychic.com

Sklemina Tatiana, zručná ruská vlasová stylistka, je známa vytváraním zložitých účesov. Vo videu nižšie si pozrite ako vytvára jeden spoločenský účes, ktorý je možné využiť ako na plesy, tak aj na svadby a iné udalosti. Jeho základom je uzlíková technika.


© Sklemina Tatiana, zdroj: www.youtube.com/user/womenbeauty1

Na záver o niečo jednoduchšia inšpirácia

A na záver ďalšie štyri jednoduchšie a v bežných podmienkach uskutočniteľnejšie zložité účesy – francúzsky vrkoč s drdolom, účes s košíkovým zapletaním, zaujímavo tvarovaný svadobný účes a doslova srdcový účes:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *