Netradičné pánske účesy s vyholenou hlavou

Pánske účesy s vyholenou hlavou sú obľúbeným typom účesu mnohých mužov, pretože nevyžadujú takmer žiadnu špeciálnu starostlivosť a dokonca ani nie je vidno ich dlhšie neumývanie. Sú tiež dobrým spôsobom ako skryť pánske kučery, pre mužov s kučeravými vlasmi, ktorí s nimi nie sú spokojní. No po čase môžu aj takéto vlasy omrzieť svojho majiteľa a začne hľadať náhradu. Tou odpoveďou sú nezvyčajné účesy s rôznymi obrazcami vyholenými na hlave. Sú netradičné a pútajú pohľady ako mužov, tak aj žien. A práve o takýchto netradičných účesoch pre mužov je tento článok.

Existujú dokonca kaderníctva, ktoré sa špecializujú na takýto typ účesy, napríklad ako Oojufink na britských ostrovoch.

Futbalisti ako jedni z prvých

Niektorí futbalisti sa stali populárnymi nie pre svoje schopnosti, ale preto, že často menili účesy. O účesoch futbalistov sme už písali. Teraz spomenieme Zinedine Zidana, ktorí síce nepatrí medzi vyššie spomínaných futbalistov, no istú dobu nosil účes s vyholenou špirálou.

Zinedine Zidane

Zinedine Zidane nosil mladosti aj takýto netradičný účes:

netradičné účesy zidane

Zinedine Zidane a jeho špirálovitý účes, © Arne Dedert dpa/lrs

Pierre Aubameyang

Pierre Aubameyang, futbalový útočník, nosí tiež účes s vyholenou časťou hlavy kombinovaný s čírom.

netradičné účesy pánske

Netradičný účes útočníka Pierre Aubameyang, © N/A

Netradičný účes s lúčovitou štruktúrou

Tak tento účes je naozaj jedinečný. Z bokov je hlava vyholená s lúčovitými prvkami, v strede sú dlhšie vlasy s ofinou a melírom.

netradičné účesy

© Richard Tatham/Oojufink

Krátke boky, dlhá ofina a vyholený vzor

Nasledujúci účes patrí do kategórie účesov s krátkymi vlasmi na bokoch a dlhými na temeni. Výnimočnosť tvorí nielen melír, ale aj pekná štruktúra vytvorená dekoratívnym zastrihávačom vlasov. Sú to kosoštvorce pripomínajúce rybie šupiny.

netradičné pánske účesy

© Sam Lindh pre Cybtekk Hairstudio

Zvieracie motívy na hlave

Nasledujúci účes je so zvieracím motívom – vyholeným sokolom na zátylku. Je to niečo ako vlasové tetovanie. Tipy na zvieratá – vaše znamenie, čínske zviera podľa roku narodenia, váš obľúbený živočích.

nezvyčajné vlasy

© www.oojufink.com

Vyholená hlava so vzorom

Vyholiť si celú hlavu a ponechať si dlhšie vlasy len ako štruktúru mozaiky je už väčší zásah do celkového výzoru. Ak si nie ste istí, radšej to neskúšajte. No ak sa už rozhodnete pre, neunáhlite sa a výberu vzoru venujte dostatočný čas. Tu je príklad pekného vzoru:

originálne vyholené účesy pre mužov

© www.oojufink.com

Umiestnenie rozhoduje

Na umiestnení vyholenej štruktúry záleží. Najčastejšie je na boku z jednej strany hlavy. Dobrou voľbou je i “roh” – vyholená je časť zo stredu zátylku po jeden bok nad ucho. Ďalšími možnými variáciami je vyholený zátylok alebo celá hlava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *