Netradiční pánské účesy s vyholenou hlavou

Pánské účesy s vyholenou hlavou jsou oblíbeným typem účesu mnoha mužů, protože nevyžadují téměř žádnou speciální péči a dokonce ani není vidět jejich delší nemytí. Jsou také dobrým způsobem jak skrýt pánské kudrny, pro muže s kudrnatými vlasy, kteří s nimi nejsou spokojeni. Ale po čase mohou i takové vlasy omrzet svého majitele a začne hledat náhradu. Tou odpovědí jsou neobvyklé účesy s různými obrazci vyholenými na hlavě. Jsou netradiční a poutají pohledy jak mužů, tak i žen. A právě o takových netradičních účesech pro muže je tento článek.

Existují dokonce kadeřnictví, které se specializují na tento typ účesu, například jako Oojufink na britských ostrovech.

Fotbalisté jako jedni z prvních

Někteří fotbalisté se staly populárními ne pro své schopnosti, ale proto, že často měnily účesy. O účesech fotbalistů jsme již psali. Nyní zmíníme Zinedine Zidana, kteří sice nepatří mezi výše zmíněné fotbalisty, ale jistou dobu nosil účes s vyholenou spirálou.

Zinedine Zidane

Zinedine Zidane nosil v mládí i takovýto netradiční účes:

netradičné účesy zidane

Zinedine Zidane a jeho spirálovitý účes, © Arne Dedert dpa/lrs

Pierre Aubameyang

Pierre Aubameyang, fotbalový útočník, nosí také účes s vyholenou částí hlavy kombinovaný s čírem.

netradičné účesy pánske

Netradiční účes útočníka Pierre Aubameyang, © N/A

Netradiční účes s paprskovitou strukturou

Tak tento účes je opravdu jedinečný. Z boků je hlava vyholená s paprskovitými prvky, uprostřed jsou delší vlasy s ofinou a melírem.

netradiční účesy

© Richard Tatham/Oojufink

Krátké boky, dlouhá ofina a vyholený vzor

Následující účes patří do kategorie účesů s krátkými vlasy na bocích a dlouhými na temeni. Výjimečnost tvoří nejen melír, ale i pěkná struktura vytvořená dekorativním zastřihávačem vlasů. Jsou to kosočtverce připomínající rybí šupiny.

netradiční pánské účesy

© Sam Lindh pre Cybtekk Hairstudio

Zvířecí motivy na hlavě

Následující účes je se zvířecím motivem – vyholeným sokolem na zátylku. Je to něco jako vlasové tetování. Tipy na zvířata – vaše znamení, čínské zvíře podle roku narození, váš oblíbený živočich.

nezvyčajné vlasy

© www.oojufink.com

Vyholená hlava se vzorem

Vyholit si celou hlavu a ponechat si delší vlasy jen jako strukturu mozaiky je již větší zásah do celkového vzhledu. Pokud si nejste jisti, raději to nezkoušejte. Ale pokud se již rozhodnete pro, neunáhlete se a výběru motivu věnujte dostatečný čas. Zde je příklad pěkného vzoru:

originální vyholené účesy pro muže

© www.oojufink.com

Umístění rozhoduje

Na umístění vyholené struktury záleží. Nejčastěji je na boku z jedné strany hlavy. Dobrou volbou je i “roh” – vyholená je část ze středu zátylku po jeden bok nad ucho. Dalšími možnými variacemi je vyholený zátylek nebo celá hlava.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *