Netradiční pánské účesy s vyholenou hlavou

Pánské účesy s vyholenou hlavou jsou oblíbeným typem účesu mnoha mužů, protože nevyžadují téměř žádnou speciální péči a dokonce ani není vidět jejich delší nemytí. Jsou také dobrým způsobem jak skrýt pánské kudrny, pro muže s kudrnatými vlasy, kteří s nimi nejsou spokojeni. Ale po čase mohou i takové vlasy omrzet svého majitele a začne hledat náhradu. Tou odpovědí jsou neobvyklé účesy s různými obrazci vyholenými na hlavě. Jsou netradiční a poutají pohledy jak mužů, tak i žen. A právě o takových netradičních účesech pro muže je tento článek.

Existují dokonce kadeřnictví, které se specializují na tento typ účesu, například jako Oojufink na britských ostrovech.

Fotbalisté jako jedni z prvních

Někteří fotbalisté se staly populárními ne pro své schopnosti, ale proto, že často měnily účesy. O účesech fotbalistů jsme již psali. Nyní zmíníme Zinedine Zidana, kteří sice nepatří mezi výše zmíněné fotbalisty, ale jistou dobu nosil účes s vyholenou spirálou.

Zinedine Zidane

Zinedine Zidane nosil v mládí i takovýto netradiční účes:

netradičné účesy zidane

Zinedine Zidane a jeho spirálovitý účes, © Arne Dedert dpa/lrs

Pierre Aubameyang

Pierre Aubameyang, fotbalový útočník, nosí také účes s vyholenou částí hlavy kombinovaný s čírem.

netradičné účesy pánske

Netradiční účes útočníka Pierre Aubameyang, © N/A

Netradiční účes s paprskovitou strukturou

Tak tento účes je opravdu jedinečný. Z boků je hlava vyholená s paprskovitými prvky, uprostřed jsou delší vlasy s ofinou a melírem.

netradiční účesy

© Richard Tatham/Oojufink

Krátké boky, dlouhá ofina a vyholený vzor

Následující účes patří do kategorie účesů s krátkými vlasy na bocích a dlouhými na temeni. Výjimečnost tvoří nejen melír, ale i pěkná struktura vytvořená dekorativním zastřihávačem vlasů. Jsou to kosočtverce připomínající rybí šupiny.

netradiční pánské účesy

© Sam Lindh pre Cybtekk Hairstudio

Zvířecí motivy na hlavě

Následující účes je se zvířecím motivem – vyholeným sokolem na zátylku. Je to něco jako vlasové tetování. Tipy na zvířata – vaše znamení, čínské zvíře podle roku narození, váš oblíbený živočich.

nezvyčajné vlasy

© www.oojufink.com

Vyholená hlava se vzorem

Vyholit si celou hlavu a ponechat si delší vlasy jen jako strukturu mozaiky je již větší zásah do celkového vzhledu. Pokud si nejste jisti, raději to nezkoušejte. Ale pokud se již rozhodnete pro, neunáhlete se a výběru motivu věnujte dostatečný čas. Zde je příklad pěkného vzoru:

originální vyholené účesy pro muže

© www.oojufink.com

Umístění rozhoduje

Na umístění vyholené struktury záleží. Nejčastěji je na boku z jedné strany hlavy. Dobrou volbou je i “roh” – vyholená je část ze středu zátylku po jeden bok nad ucho. Dalšími možnými variacemi je vyholený zátylek nebo celá hlava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *