Odrůstající ofina – tipy na její úpravu

Ofiny jsou již několik let velmi silným trendem. Problém ale nastává, když ofina odrůstá a tím se v podstatě celý původní střih ničí. Hlavu vzhůru! Pokud nemáte právě čas zajít si ke kadeřnici, můžete z původního střihu vytvořit účes zcela nový. Odrůstající ofina nemusí představovat problém ale příjemnou a stylovou změnu. Celebrity vám poradí, jak na to.

Odrůstající ofina

Odrůstající ofina – upravte se elegantně podle celebrit. © Getty. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Odrůstající ofina – Zapleťte ji!

Jedno z nejjednodušších řešení, jak se vyhnout otravným pramínkům, které spadají do očí, je zaplést je do copánku. Pokud ale zároveň chcete oslnit svou nápaditostí, zkuste to jako Kate Bosworth a spleťte svou ofinu do částečného milkmaid stylu. V kombinaci s navlněnými vlasy budete vypadat roztomile a romanticky.

zapletená ofina

Zapletená ofina Kate Bosworth. © Getty. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Odrůstající ofina – Sepněte ji!

Ve fázi, kdy ofina dosahuje délky, se kterou se zkrátka nedá dost dobře pracovat, je nejsnadnějším řešením její sepnutí. Pomocí několika pinetek můžete nepoddajné vlasy zkrotit a navíc dokonce vytvořit elegantní retro účes podle Suki Waterhouse. Ideální na večer.

retro účes s ofinou

Retro účes Suki Waterhouse. © Getty. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Odrůstající ofina – Sčešte ji na stranu!

Ve fázi, kdy pramínky dlouhé ofiny začínají nepříjemně spadat do očí, je dobré sčesat je na stranu. Stačí jen rozdělit vlasy postranní pěšinkou a pohodová šikmá ofina ve stylu Emmy Stone je na světě.

šikmá odrůstajíci ofina

Emma Stone a šikmá ofina. © Getty. Zdroj: www.elle.com

Pokud si chcete dopřát trochu trendy retro stylu, zvolte pěšinku uprostřed. Vytvoříte již klasický účes, kterým se proslavila Alexa Chung.

odrůstajíci ofina s pěšinkou

Alexa Chung a její stylová retro ofina. © Getty. Zdroj: www.popsugar.com

Odrůstající ofina – Využijte vlasových pomocníků!

Když nevíme, co s ofinou, řešení je nasnadě. Použijeme čelenku. Stáhnout vlasy čelenkou nemusí být nuda. Například Olivia Palermo rozdělila svou ofinu centrální pěšinkou a nezbedné pramínky zafixovala pomádou. Pro větší efekt svůj účes navíc obohatila módní koženou čelenkou a tím dosáhla dvojí fixace celého účesu.

ofina s čelenkou

Ofina Olivie Palermo zafixovaná pomádou a čelenkou. © Getty. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Tenké čelenky vypadají skvěle také v kombinaci s jednoduchými culíky a vysokými drdoly.

Odrůstající ofina – Zastřihávejte!

Pokud plánujete, že se ofiny zbavíte a necháte si ji dorůst, nezapomínejte na její pravidelné jemné zastřihování a zarovnávání. Lépe tak udržíte tvar ofiny, ale také podpoříte zdraví a růst svých vlasů, stejně jako Taylor Swift.

dlouhá odrůstajíci ofina

Taylor Swift a její precizně zastřižená ofina. © Getty. Zdroj: www.elle.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *