Odrůstající ofina – tipy na její úpravu

Ofiny jsou již několik let velmi silným trendem. Problém ale nastává, když ofina odrůstá a tím se v podstatě celý původní střih ničí. Hlavu vzhůru! Pokud nemáte právě čas zajít si ke kadeřnici, můžete z původního střihu vytvořit účes zcela nový. Odrůstající ofina nemusí představovat problém ale příjemnou a stylovou změnu. Celebrity vám poradí, jak na to.

Odrůstající ofina

Odrůstající ofina – upravte se elegantně podle celebrit. © Getty. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Odrůstající ofina – Zapleťte ji!

Jedno z nejjednodušších řešení, jak se vyhnout otravným pramínkům, které spadají do očí, je zaplést je do copánku. Pokud ale zároveň chcete oslnit svou nápaditostí, zkuste to jako Kate Bosworth a spleťte svou ofinu do částečného milkmaid stylu. V kombinaci s navlněnými vlasy budete vypadat roztomile a romanticky.

zapletená ofina

Zapletená ofina Kate Bosworth. © Getty. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Odrůstající ofina – Sepněte ji!

Ve fázi, kdy ofina dosahuje délky, se kterou se zkrátka nedá dost dobře pracovat, je nejsnadnějším řešením její sepnutí. Pomocí několika pinetek můžete nepoddajné vlasy zkrotit a navíc dokonce vytvořit elegantní retro účes podle Suki Waterhouse. Ideální na večer.

retro účes s ofinou

Retro účes Suki Waterhouse. © Getty. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Odrůstající ofina – Sčešte ji na stranu!

Ve fázi, kdy pramínky dlouhé ofiny začínají nepříjemně spadat do očí, je dobré sčesat je na stranu. Stačí jen rozdělit vlasy postranní pěšinkou a pohodová šikmá ofina ve stylu Emmy Stone je na světě.

šikmá odrůstajíci ofina

Emma Stone a šikmá ofina. © Getty. Zdroj: www.elle.com

Pokud si chcete dopřát trochu trendy retro stylu, zvolte pěšinku uprostřed. Vytvoříte již klasický účes, kterým se proslavila Alexa Chung.

odrůstajíci ofina s pěšinkou

Alexa Chung a její stylová retro ofina. © Getty. Zdroj: www.popsugar.com

Odrůstající ofina – Využijte vlasových pomocníků!

Když nevíme, co s ofinou, řešení je nasnadě. Použijeme čelenku. Stáhnout vlasy čelenkou nemusí být nuda. Například Olivia Palermo rozdělila svou ofinu centrální pěšinkou a nezbedné pramínky zafixovala pomádou. Pro větší efekt svůj účes navíc obohatila módní koženou čelenkou a tím dosáhla dvojí fixace celého účesu.

ofina s čelenkou

Ofina Olivie Palermo zafixovaná pomádou a čelenkou. © Getty. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Tenké čelenky vypadají skvěle také v kombinaci s jednoduchými culíky a vysokými drdoly.

Odrůstající ofina – Zastřihávejte!

Pokud plánujete, že se ofiny zbavíte a necháte si ji dorůst, nezapomínejte na její pravidelné jemné zastřihování a zarovnávání. Lépe tak udržíte tvar ofiny, ale také podpoříte zdraví a růst svých vlasů, stejně jako Taylor Swift.

dlouhá odrůstajíci ofina

Taylor Swift a její precizně zastřižená ofina. © Getty. Zdroj: www.elle.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Box braids: úžasné letní mini copánky Box braids, neboli mini copánky patřily mezi hity devadesátých let (mnozí možná znají pod názvem rasta) a nyní zažívají opětovný návrat. Tento africký...
Vytvořte si falešný mikádo účes! Mikádo účesy jsou oblíbeným stylem účesů. Jejich délka je však omezená, přibližně do poloviny krku. Pro dlouhovlásky je tedy tento účes nedostupný. Ne...
Účesy na svatbu pro hosty Dostali jste pozvání na svatbu? Začínáte se těšit na příjemný prožitek, rodinu, přátelé, na poznávání nových lidí, dobré jídlo i pití a hlavně na to, ...
Skvělé dámské účesy s ofinou Pokud si porovnáte účes s ofinou a bez ofiny, zjistíte, že je mezi nimi značný rozdíl. Dámské účesy s ofinou mají totiž takovou vlastnost, že změní vz...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *