Ofina á la 70. léta – 4 tipy, jak ji nosit

Možná se vám na léto zdají nepraktické, možná máte pocit, že to není nic pro vás, ale ofiny se stále drží mezi předními letními trendy. V kurzu je více než kdy jindy dlouhá ofina á la 70. léta. Takže, ať už jste příznivkyně tohoto stylu nebo ne, určitě stojí za to ofinu letos v létě vyzkoušet. Stačí malá změna, a přesto můžete pokaždé vypadat jinak.

ofina 70. léta

Ofiny á la 70. léta na 4 způsoby. © Glamour magazine. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Rovná ofina

Jak již bylo naznačeno, základem looku sedmdesátých let je dlouhá ofina, kterou lze ovšem upravit mnoha způsoby. Nejjednodušší je narovnat ji stejně jako zbytek vlasů a ty pak rozdělit pěšinkou uprostřed. Vhodné je v tomto případě také dodat vlasům pořádnou dávku lesku. Jednoduché, elegantní, sexy a ideální na večer.

dlouhá rovná ofina

Heidi Klum s klasickou dlouhou rovnou ofinou. © Dimitrios Kambouris/Getty Images North America. Zdroj: www.stylebistro.com

Roztomile dívčí ofina á la 70. léta

Jessica Hart si se svým účesem vyhrála a působí pohodově a přesto stylově. Základ něžného ženského účesu je právě v dlouhé a nadýchané ofině. Ležérní vzhled tvoří nejen celkově rozvlněné vlasy, ale zejména vrchní pramínky ofiny sčesané ke straně. Dokonalý letní plážový styl.

dívčí ofina

Jessica Hart a něžný dívčí vzhled 70. let. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Pohodová a sexy ofina

Dlouhé a tak trochu neuspořádané a nikoli perfektně rovné ofiny jsou úžasně uvolněným trendem. Navíc se dají dokonale skloubit s navlněnými i přirozeně se vlnícími vlasy, což je mimochodem další velký letní hit. Zkuste to pohodově a bez námahy s dlouhou ofinou a vlasy délky po ramena zvlněné, jako byste před chvílí vstala. Vsaďte na pohodu ke každé příležitosti – do města i na letní festivaly.

sexy ofina

Ležérní a vždy stylová Alexa Chung. © BFAnyc.com. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Extra dlouhá ofina

Pokud už vám ofina spadá téměř do očí, není třeba okamžitě spěchat ke kadeřnici a zkracovat ji. Užijte si tuto délku, je maximálně in. Navíc i s dlouhou ofinou spadající do očí si můžete pohrát a přitom neztrácet čas dlouhými úpravami. Stačí ofinové pramínky rozdělit napolovic a sčesat ke straně, tak jak to udělala Suki Waterhouse.

ofina sedmdesátých let

Ofina sedmdesátých let zase trochu jinak. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *