Ombre účesy – postup, video, fotogalerie, vlasy

ombre vlasy účesyOmbre účesy (někdy nazývané balayage) – výraz ombre pochází z francouzštiny a znamená stínovaný. Název je odvozen od metody barvení tkanin, která byla vyvinuta ve Francii v 40-tých letech 19. století. Odtud jsme jen na krok k významu ombre vlasy. Jde o způsob barvení vlasů, při kterém se melíruje část vlasů tak, že přechod mezi melírem a původní barvou vlasů je postupný. V poslední době se tento typ barvení stává populární i mezi známými osobnostmi ze showbyznysu. V tomto článku se dozvíte jak na to.

Ombre účesy – ombre barvení – postup

Barvení vlasů ombre může být pro nezkušené náročnější. Kdo si na vytvoření tohoto účesu doma netroufá, zajděte za kadeřnicí. Cena je velmi individuální, nejprve si však ověřte, zda má s tímto typem melírování zkušenosti. Pro každý případ je však dobré vědět jak takový účes vytvořit, abyste mohli kadeřnici průběžně kontrolovat.

Pro vytvoření ombre účesu doma budete potřebovat:

 • kartáč/hřeben na rozčesání vlasů
 • buď barvu na vlasy nebo odbarvovač, zesvětlovač či peroxid na odbarvení
 • štětec na nanášení barvy
 • alobal

Výhodou je zrcadlo, před které když se posadíte, uvidíte se z pěkně zepředu.

Ombre vlasy postup – kroky návodu:

 1. natrhejte alobal na větší kousky
 2. rozčešte si vlasy kartáčem nebo hřebenem, rozdělte na poloviny a přehoďte si je přes ramena, abyste k nim měli snadnější přístup a viděli na ně
 3. znovu si rozdělte vlasy na menší části, např. na poloviny nebo třetiny; čím menší části, tím přirozeněji bude ombre účes vypadat a pokud se náhodou spletete při jednom prameni, nebude to tak vidět
 4. chyťte si jeden pramen a štětcem si naneste barvu, odbarvovač nebo zesvětlovač (peroxid příliš nedoporučujeme, ale i to je jedna z možností), nejvíce naneste při konečcích a jak budete postupovat výše, ubírejte na objemu; následně si takto “ošetřený” pramen vlasů zabalte do alobalu
 5. krok 4 opakujte postupně na každou část (výška nanášení může být stejná, ale různou výškou dosáhnete přirozenější vzhled) a počkejte podle návodu na krabičce, aby se vám vlasy buď zabarvily nebo odbarvily (např. cca. 45 min. na odbarvovač); můžete průběžně kontrolovat aktuální odstín pod alobalem a případně ukončit “zábal” dříve
 6. dejte dolů alobal a pokud nejste úplně spokojená (špatný odstín nebo celkový vzhled), postup opakujte; doporučujeme počkat pár dní, aby vaše vlasy nebyly příliš zatěžovány a zregenerovali se
 7. na závěr vlasy umyjte, vysušte a případně natočte (zvlněné konečky vlasů vypadají velmi dobře u tohoto typu účesu, však posuďte sami ve fotogalerii níže)
 8. pokud máte zájem o jinou barvu, aplikujte po pár dnech požadovaný barevný odstín vlasů (technika postupu je podobná jako při odbarvení)

Ombre účesy – videonávody

Na Youtube a jiných video serverech je množství návodů jak si udělat tento typ účesu doma. Vybrali jsme pro vás tyto tři videonávody na ombre účes:


© BeyondBeautyStar YouTube kanál


© ThePersianbabe YouTube kanál


© favatat YouTube kanál

Upozornění: dbejte na pokyny uvedené na krabičce odbarvovače, či barvy, udělejte si test na alergii.

Ombre vlasy fotogalerie účesů

Vlasy ombre

Jak vidíte ve fotogalerii, vlasy ombre nosí celebrity jako Drew Barrymore, Jessica Biel, Mila Kunis, Jennifer Lopez či Beyoncé, ktoré určují trendy nejen v účesech, ale také v módě jako takové.

Tipy na závěr pro ombre vlasy

Pokud chcete aby Váš ombre účes vypadal přirozeně, volte rozdíl mezi barvami maximálně 2 odstíny. Klasický ombre účes sestává z tmavšího vrchu a bledšího spodku. Pokud chcete extravagantní a originální účes, použijte jakoukoliv barvu. No a nakonec pokud chcete něco mezi, použijte buď teplé nebo jen studené odstíny, tmavší nahoře, světlejší vespod.

Hledané výrazy: ombre vlasy, ombre hair postup, ombre účesy krok za krokem, ombre vlasy fotogalerie, videonávod, …

2 komentáře u „Ombre účesy – postup, video, fotogalerie, vlasy

 1. Dobrý den,vlasy mám dlouhé k ramenům.chtěla jsem od kadeřníka ombré,řekl že to není vhodné.Chodím krátce ke kadeřnici,která mi řekla že to není problém utvořit.Proces že bude trvat cca 3 hodiny,chci to vyzkoušet.Dáte radu?Pa pa Martina A.

  • Dobrý den Martinko, ombre pasuje i polodlouhým vlasům. Vašemu předešlému kadeřníkovi se do toho asi nechtělo. Je to o něco složitější jako s dlouhými, je potřeba si rozvrhnout postup po menších částech a je to zdlouhavější. Ledaže to myslel na základě kvality/zdraví vašich vlasů. To se ale mohlo časem změniť a teď mohou být v lepší kondici, a také lépe nést odbarvení. Držíme palce, ať jste s výsledným účesem spokojená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *