Ombre účesy – postup, video, fotogaléria, vlasy

ombre vlasy účesyOmbre účesy (niekedy nazývané balayage) – výraz ombre pochádza z francúzštiny a znamená tieňovaný. Názov je odvodený od metódy farbenia tkanín, ktorá bola vyvinutá vo Francúzsku v 40-tych rokoch 19. storočia. Odtiaľ sme len na krok k významu ombre vlasy. Ide o spôsob farbenia vlasov, pri ktorom sa melíruje časť vlasov tak, že prechod medzi melírom a pôvodnou farbou vlasov je postupný. V poslednej dobe sa takýto typ farbenia stáva populárny aj medzi známymi osobnosťami so showbiznisu. V tomto článku sa dozviete ako na to.

Ombre účesy – postup

Farbenie vlasov ombre môže byť pre niekoho náročnejšie. Kto si na vytvorenie tohto účesu doma netrúfa, zájdite za kaderníčkou. Cena je veľmi individuálna, najprv si však overte, že má s týmto typom melírovania skúsenosti. Pre každý prípad je však dobré vedieť ako takýto účes vytvoriť, aby ste mohli kaderníčku priebežne kontrolovať.

Na vytvorenie ombre účesu doma budete potrebovať:

 • kefu/hrebeň na rozčesanie vlasov
 • buď farbu na vlasy alebo odfarbovač, zosvetlovač či peroxid na odfarbenie
 • štetec na nanášanie farby
 • alobal

Výhodou je zrkadlo, pred ktoré keď sa posadíte, uvidíte sa z pekne spredu.

ombre účesy vlasy

© neznámy

Ombre vlasy postup – kroky návodu:

 1. natrhajte alobal na väčšie kúsky
 2. rozčešte si vlasy kefou alebo hrebeňom, rozdeľte na polovice a prehoďte si ich cez ramená, aby ste k nim mali ľahší prístup a videli na ne
 3. znova si rozdeľte vlasy na menšie časti, napr. na polovice alebo tretiny; čím menšie časti, tým prirodzenejšie bude ombre účes vyzerať a ak sa náhodou pomýlite pri jednom prameni, nebude to tak vidieť
 4. chyťte si jeden prameň a štetcom si naneste farbu, odfarbovač alebo zosvetlovač (peroxid príliž neodporúčame, ale je to jedna z možností), najviac naneste pri končekoch a ako budete postupovať vyššie, uberajte na objeme; následne si takto “ošetrený” prameň vlasov zabaľte do alobalu
 5. krok 4 opakujte postupne na každú časť (výška nanášania môže byť rovnaká, ale rôznou výškou dosiahnete prirodzenejší vzhľad) a počkajte podľa návodu na krabičke, aby sa vám vlasy buď zafarbili alebo odfarbili (napr. cca. 45 min. na odfarbovač); môžete priebežne kontrolovať aktuálny odtieň pod alobalom a prípadne ukončiť “zábal” skôr
 6. dajte dolu alobal a pokiaľ nie ste úplne spokojná (zlý odtieň alebo celkový vzhľad), postup opakujte; odporúčame počkať pár dní, aby vaše vlasy neboli príliž zaťažované a zregenerovali sa
 7. na záver vlasy umyte, vysušte a prípadne natočte (zvlnené končeky vlasov vyzerajú veľmi dobre pri tomto type účesu, však posúďte sami vo fotogalérii nižšie)
 8. ak máte záujem o inú farbu, aplikujte po pár dňoch želaný farebný odtieň vlasov (technika postupu je podobná ako pri odfarbení)

Ombre účesy – videonávody

Na youtube a iných video serveroch je množstvo návodov ako si spraviť tento typ účesu doma. Vybrali sme pre vás tieto tri videonávody na ombre účes:


© BeyondBeautyStar YouTube kanál


© ThePersianbabe YouTube kanál


© favatat YouTube kanál

Upozornenie: dbajte na pokyny uvedené na krabičke odfarbovačov, či farieb, spravte si test na alergiu.

Ombre účesy – fotogaléria

Vlasy ombre

Ako vidíte vo fotogalérii, vlasy ombre nosia celebrity ako Drew Barrymore, Jessica Biel, Mila Kunis, Jennifer Lopez či Beyoncé, ktoré určujú trendy nielen v účesoch, ale aj v móde ako takej.

Nevydarené ombre účesy

Ombre účesy sa nie vždy podaria. Určite je dobré vziať si ponaučenie z “nepodarkov” a vyvarovať sa im. Preto sme sa rozhodli zaradiť sem aj nevydarené ombre účesy. Prvým z nich je americká speváčka Ciara Princess Harris:

ombre vlasy a účesy pre ženy 2014

© Getty Images

V čom spočíva problém? Predel medzi jednotlivými farbami je príliž vysoko. Riešením by mohlo byť skrátenie vlasov. No možno uvažovala dopredu a teraz čaká, že jej vlasy podrastú.

Ďalší príklad. Uhádnete, čo je zle?

© 1E i-D Magazine

Ombre účes tejto slečny má hneď dva nedostatky. Prvým dôvodom, prečo je nevydarený, je príliž veľký rozdiel medzi farbami. Lepšou voľbou by boli farebné odtiene bližšie pri sebe, napr. namiesto blond použitá hnedá. Druhým dôvodom je ostrý, príliž kontrastný farebný predel. Mal by byť viac postupný, akokeby sa jedna farba pomaly “vpíjala” do druhej.

Tipy na záver pre ombre vlasy

Ak chcete aby Váš ombre účes vyzeral prirodzene, voľte rozdiel medzi farbami maximálne 2 odtiene. Klasický ombre účes pozostáva z tmavšieho vrchu a bledšieho spodku. Ak chcete extravagantný a originálny účes, použite akúkoľvek farbu. No a nakoniec ak chcete niečo medzi, použite buď teplé alebo len studené odtiene, tmavšie navrchu, svetlejšie naspodku.

Hľadané výrazy: ombre vlasy, ombre hair postup, ombre účesy krok za krokom, ombre vlasy fotogaléria a videonávod, …

1 názor na “Ombre účesy – postup, video, fotogaléria, vlasy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *