Pánske účesy 2013

Módne trendy sa rok čo rok stále menia. Aby ste mali prehľad aj v módnych trendoch pánskych účesov na rok 2013, pripravili sme pre Vás zopár tipov. Ako to už býva, medzi pánskymi účesmi existuje menej variánt trendov, väčšinou je len jeden hlavný. V roku 2012 bol top trendom dlhá ofina a jej všemožné variácie (viď článok Pánske účesy 2012). Pre rok 2013 tento trend ostáva, avšak s malou obmenou, a tou sú skrátené vlasy po bokoch hlavy s ofinou vyčesanou dohora.

 pánske účesy 2013

Top pánsky účes pre rok 2013. © John Barrett Salon, Bergdorf Goodman / Joseph Gray

Mužské účesy 2013

Účesy mužov, ako už bolo povedané v úvode, sa budú točiť najmä okolo ofiny. Poďme sa teda spolu pozrieť na niekoľko typov trendy ofín pánskych účesov.

Nagélované ofiny smerom dozadu

Možno si na tento trend pamätáte z minulosti. V akčných filmoch mali “zlí chlapci” nagelované vlasy dozadu a vyzerali drsne. Teraz však takto upravený účes hovorí o elegancii a štýlovosti. Predpokladom na tento pánsky účes sú polodlhé až dlhé vlasy. Tie si po umytí fénujte a češte dozadu. Keď už budú takmer suché, naneste si na končeky prstov stylingový gél a prejdite po celej dĺžke vlasov. Posledným krokom je upraviť smerovanie ofiny, pričom sa fantázii medze nekladú. Ale pozor, obyčajné rovno nagelované vlasy dozadu nie sú príliž originálne, preto sa inšpirujte v našej galérii:

Vyzdvihnuté ofiny

Tento typ účesy poskytuje najväčšiu voľnosť v štýle a spôsobe prevedenia. Nechajte svoje ruky modelovať vaše vlasy podľa najhlbšej fantázie. Exotické tvary a typy sú vhodné tak isto ako aj úhľadne nadvihnuté ofiny, ktoré sa majú priblížiť dokonalosti.

Ofiny spadnuté do tváre

Ofiny voľne spadnuté do tváre navodzujú prirodzený charakter účesu, no ak prírode dopomôžete, môžete sa spoľahnúť, že vám účes bude držať tvar tak dlho, ako budete potrebovať. Po umytí vlasov ich nechajte uschnúť na vzduchu, nefénujte. Potom si na prsty naberte stylingový gél alebo vosk a naneste na vrchnú vrstvu vlasov. Tie nasmerujte do tváre tak, ako vám sami padajú; nechajte zaschnúť. Takto dosiahnete účes aký máte možnosť vidieť na nasledovných fotkách:

Vlasy do špicu

Vlasy do špicu tu už tiež niekedy boli, no opäť prichádzajú do módy s menšou obmenou. Naneste si vosk na vlasy a upravte ich objem do špicu avšak so základňou na temene hlavy. Ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť, či 1000 krát čítať, preto sa pozrite do našej galérie na posledný obrázok:

Inšpirujte sa našimi galériami “pánske účesy 2013” a určite skúste niektorý z nich aj na sebe.

Prečítajte si tiež náš článok dámske účesy 2013.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *