Pánske účesy 2016 – horúce trendy pre mužov!

Hoci pánske účesy spravidla neprechádzajú tak markantnými sezónnymi zmenami, ako účesy ženské, nesmieme na ne zabúdať. Tento rok sa totiž aj muži môžu inšpirovať tými najdivokejšími a najkreativnejšími strihmi a stylingmi, kde nebudú chýbať dámske prvky ani poriadne fúzy. Pozrite sa s nami na úžasné pánske účesy 2016!

Pánske účesy 2016

Pánske účesy 2016 – horúce trendy strihy vlasov pro mužov! © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Pánske účesy 2016 – Účesy pre krátke vlasy

Tento rok jednoznačne patrí kreativite, teda je veľmi v móde striedanie dĺžok vlasov. To platí aj pre vlasy veľmi krátke. Už žiadne nudné strihy, tentokrát je potrebné sa so všetkým poriadne vyhrať. Skúsený kaderník dokáže aj z krátkych vlasov urobiť trend. Stačí kombinácia postupne vyholených partií a nový hit, ktorým je vyholená cestička!

trendy pánske účesy 2016

Krátký strih s cestičkami je pre mužov hitom roku 2016. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

muži strihy vlasov 2016

Krátke vlasy s výraznou cestičkou – pánske účesy 2016. © Fashion Beans. Zdroj: www.fashionbeans.com

Postupne vyholené strany a dlhšie vlasy na vrchu hlavy – to je najväčší hit roku 2016. Rozdiely sú však v stylingu a ďalších drobných detailoch. Klasikou zostáva gentlemansky uhladený štýl dozadu sčesaných vlasov.

zostrih muži 2016 vlasy

Uhladené vlasy – kombinácia dlhších prameňov a vyholených bokov- je jedným z trendy účesov pre mužov. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Športovejšie a ležérnejšie pôsobia vlasy, ktoré sú jemne prestrihané, vyčesané nahor a zafixované silným lakom na vlasy. Ešte lepšie ale urobíte, keď si vlasy sčešte naopak dole do tváre. Pätky a ofiny sú tento rok v kurze.

Vlasy vyčesané pánske 2016

Krátke vlasy vyčesané nahor – trendy štýl vlasov pre mužov 2016. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Dlhá ofina pánska 2016

Dlhá ofina je top prvkom pánskych účesov 2016. © Benn Healy. Zdroj: www.hji.co.uk

Na veľkej popularite získal aj účes pompadour. Dlhé vlasy hore elegantne vyčesané, pričom strany tvorí starostlivo vyholený prechod. Ani u týchto účesov nezabúdajte na vyholené cestičky, ktoré dodajú účesu šmrnc!

hipsterský účes 2016

Pompadour účes s cestičkou na boku. © Karla Majnaric. Zdroj: www.hji.co.uk

hipsterské účesy 2016

Pompadour účes s vyholenými cestičkami – trendy hipsterský účes 2016. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Podobného účesu s o niečo dlhšími vlasmi dosiahnete, keď svoje vlasy starostlivo vyfúkate cez guľatú kefu a zafixujete. A ak túžite po nedbalej elegancii, nechajte pramene vlasov voľne padať do tváre. Takejto hrive žiadna neodolá.

sexy vlasy pre mužov 2016

Dlhšie vlasy vyfúkané cez guľatú kefu. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Tohtoročným trendom číslo jeden, ktorý nebude mať konkurenciu, sú dlhšie bohémsky zvlnené vlasy, kučery a rozstrapatené vlasy. Mnoho mužov tak využije fakt, že sa im vlasy prirodzene krútia. Tým, ktorí to šťastie nemajú, postačí kvalitný stylingový prípravok a ľahké premačkanie vlasov.

Strapatý účes trendy pánsky

Ležérny strapatý účes. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Kučeravé vlasy pánske 2016

Kučeravé vlasy – styling vlasov pre mužov v roku 2016. © Mieka Hairdressing. Zdroj: www.fashionbeans.com

TIP: podobné a ďalšie hipsterské účesy u nás na webe

Pánske účesy 2016 – Účesy pre stredné vlasové dĺžky

Ani muži s polodlhými vlasmi neprídu skrátka. Účesy pre stredné dĺžky vychádzajú z predošlých strihov. Stačí sa len pahrať s ich úpravou podľa obľúbeného štýlu – sčesať vlasy dozadu alebo ich napríklad len nechať šibalsky poletovať?

Polodlhé vlasy sčesané dozadu

Účes strednej dĺžky sčesaný dozadu – štýlový pánsky účes tohto roku. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Polodlhý strapatý účes

Polodlhé vlasy s ofinou. © Fashion Beans. Zdroj: www.fashionbeans.com

Pánske účesy 2016 – Účesy pre dlhé vlasy

Ani éra dlhých vlasov nie je na ústupe, a ani tu sa fantázii nekladú medze. Trendy sú najmä vlny, ako už bolo povedané vyššie. Okrem zvlnenej hrivy si aj páni môžu dovoliť módny wet look, ktorý na dlhých vlasoch obzvlášť vynikne.

Rovné dlhé vlasy muži 2016

Rovné dlhé vlasy v pánskom účese 2016. © Nudie Jeans. Zdroj: www.fashionbeans.com

dlhé vlnité vlasy pánske

Dlhé zvlnené vlasy – strih a úprava pre moderných mužov. © Kinky Curly Straight. Zdroj: www.fashionbeans.com

Pánske účesy 2016 – Drdoly a vrkoče pre mužov

Mimoriadne populárne začínajú byť aj ženské prvky v pánskych účesoch. Preto nie je prekvapením trend drdolov, ktoré vďaka kombinácii rôznych vlasových dĺžok nemusia byť dominantou len dlhých vlasov.

vrkočový drdol mužský

Vrkočový drdol ako pánsky účes. Čo naň hovoríte? © Bonnie Harri. Zdroj: www.hji.co.uk

Nemenej populárne sú tiež praktické vrkoče, ktoré už tiež nie sú len výsadou žien. Odviažte sa!

vrkoče pre mužov účesy

Pánske vrkoče. © Danny Baldwin. Zdroj: www.fashionbeans.com

Pánske účesy 2016 – Brady a fúzy

Jedným z najvýznamnejších trendov roku 2016 sú fúzy. Nenechajte sa však mýliť, reč je totiž o poriadnej nápadnej brade. Navyše ako bonus k trochu odvážnejším úpravám brady patrí od tohto roku aj jej farbenie. A ako sa správne starať o fúzy sa dočítate v našom článku Správna mužská starostlivosti o fúzy.

fúzy 2016

Trendy brada, nielen pre hipsterov. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *