Nejen naše pleť, ale i vlasy v zimě vyžadují speciální péči. Jsou suché, roztřepené, elektrizující a ztrácení lesk, k čemuž nemalou dávkou přispívá také nošení čepic. Vyhněte se těmto problémům a hýčkejte své vlasy tak, jak si v tomto období zaslouží.
Vlasy v zimě – bez hydratace to nejde
Většina z nás o své vlasy v létě zvláště pečuje a dopřává jim dostatečnou vláhu, v zimních měsících by tomu ale mělo být zrovna tak. Chladné počasí znamená nižší vlhkost vzduchu, tudíž je třeba vlasy hydratovat. Vždy je proto potřeba mít po ruce výživná séra a olejíčky. Nic nezkazíte, pokud si do vlhkých vlasů nanesete pár kapek pečujícího vlasového oleje, který pomůže obnovit strukturu vlasů, zlepší jejich vzhled i poddajnost. Nezapomínejte ani na masky, které vám poskytnou hloubkovou péči.
Nedostatek vláhy může vést až k tvorbě lupů. V zimě tedy užijeme i šampony proti lupům.
Dodávejte živiny
V létě je konzumace ovoce a zeleniny samozřejmostí, díky čemuž se nám dostává velkého množství vitaminů a minerálů. Na přísun živin bychom neměli zapomínat ani v zimě. Dopřejte si v tomto období častěji potraviny bohaté na jód, zinek a vitaminy A a E. K tomu vám pomůžou ryby, jablka, mrkev, česnek a další.
Se stylingem opatrně
V zimních měsících se zkuste vyhnout barvení vlasů a zejména pak jejich zesvětlování, které je maximálně namáhá. Nepřehánějte to ani s přílišným fénováním kulmováním a žehlením. Když tak už musí být, bezpodmínečně používejte ochrannou péči proti horkému vzduchu.
V zimě se díky čepicím nevyhneme ani poletujícím vlasům. V tomto případě pomohou kartáče s přírodními štětinami a produkty speciálně vyvinuté pro tyto obtíže – vosky na vlasy, vlasové oleje…
Od statické elektřiny ve vlasech odpomůže také lak na vlasy, ale v případě, že nenosíte čepici, jej příliš nedoporučuji, jelikož sníh nebo déšť by vám mohl vlasy nepěkně slepit. Pokud čepice nosíte a vaše vlasy pod nimi ztrácejí objem, využijete tužidla či spreje pro objem.