Plesové účesy pre dlhé vlasy

Mnoho žien a dievčat v túto dobu žije plesovou sezónou. Čo si obliecť? Ako sa nalíčiť? A čo si urobiť s vlasmi? Pozrite sa na módne plesové účesy pre dlhé vlasy a nájdite ten, s ktorým večer zažiarite.

Plesové účesy pre dlhé vlasy.

Plesové účesy pre dlhé vlasy. Zdroj: www.saint-algue.com

Plesové účesy pre dlhé vlasy – módne vlnky

Rovné vlasy? Na ples trochu nuda. Keď má žena dlhé a zdravé vlasy, nie je lepší spôsob, ako ich predviesť, než trochu ich navlniť. Zvlnenie je trendom, ktorý sprevádza ako klasické, tak i spoločenské účesy. Zvlnené vlasy sú navyše veľmi praktické, pretože dodajú optický objem a nevadí im pohyb a tanec je predsa základom každého plesu. Kučery môžu mať podobu veľmi ležérnu a neusporiadanú, najmä pokiaľ ide o menej formálne akcie.

Neformálne vlnky.

Hravé ležérne vlnky pre menej formálne príležitosti. © Jean Claude Aubrey, Laurent Darmon.

Pokiaľ ide o príležitosti formálnejšie, ktoré vyžadujú prísny dress code, je lepšie sa s vlasmi pohrať trochu viac a využiť skôr hladké vlnky, napríklad v populárnom vintage štýle. Aké kučery vytvoríte, záleží na vás, majte ale na pamäti, že je potom vhodnejšie použiť nenápadnejšie vlasové ozdoby.

Vintage plesový účes.

Elegantný vintage štýl. © Lizzie Liros, Foto: Jessica Abraham. Zdroj: www.lizzieliros.com

Plesové účesy pre dlhé vlasy – roztomilé aj elegantné drdoly

Drdoly a updo účesy môžu byť zložité aj veľmi jednoduché a napriek tomu krásne a elegantné. Rozhodne ide o účesy veľmi slávnostné a pre ženy s dlhými vlasmi ponúkajú veľa možností. Veľmi slušivé sú opäť zvlnené drdoly aj tie hladké.

Vysoký drdol.

Vysoký uhladený drdol. © Philip Bell, Darren Feist.

Updo.

Ležérny a predsa elegantný a prirodzený updo účes. Zdroj: www.saint-algue.com

Nezabudnite ani na updo účesy s vrkočmi a vrkôčikmi, ktoré pôsobia veľmi romanticky a zvlášť krásne odhalia vytieňované a premelírované vlasy. Výhodou zložitých drdolov je tiež možnosť použitia zaujímavých ozdôb a šperkov do vlasov.

Updo s vrkočmi a kvetmi.

Kvetiny do zapletených vlasov ako dokonalá ozdoba. Zdroj: www.saint-algue.com

Plesové účesy pre dlhé vlasy – copy a vrkoče

Copy tento rok slávili veľké úspechy už na odovzdávaní Zlatých glóbusov, tak prečo sa nimi neinšpirovať. Hladké copy s dokonale narovnanými vlasmi a vysoké copy s vlasmi vyčesanými do objemu alebo zvlnené – všetky dokážu oslniť. Tento rok sú naviac módne copy rozdelené na segmenty.

Uhladený cop.

Uhladený cop – jednoduché a sexy. © Rachel Reyes.

Vyčesaný cop.

Vyčesaný cop pre väčší objem. © Terri Kay, Richard Miles.

Nízky zvlnený cop.

Ležérny a živý nízky cop. Zdroj: www.saint-algue.com

Dlhé vlasy tiež priamo zvádzajú k zapletaniu do francúzskych vrkočov alebo obľúbených rybích vrkočov.

Francouzsky vrkoč s rybím vrkočom.

Francouzsky vrkoč v kombinácii s rybím vrkočom. © Matrix, Barry Jeffery.

Pár rád na záver

Účes je treba vyberať nielen podľa typu tváre, ale tiež podľa postavy. Ak plánujete extravagantný mokrý vzhľad, majte na pamäti, že plesové účesy si žiadajú dostatočný objem a rozhodne teda použite stylingové prípravky na jeho dosiahnutie a udržanie. Ak máte jemné alebo príliš krátke vlasy a rada by ste zažiarila s divokou hrivou, nie je nič jednoduchšie ako použiť clip-in.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *