Plesové účesy pro dlouhé vlasy

Mnoho žen a dívek v tuto dobu žije plesovou sezónou. Co si obléknout? Jak se nalíčit? A co si udělat s vlasy? Podívejte se na módní plesové účesy pro dlouhé vlasy a najděte ten, s kterým večer zazáříte.

Plesové účesy pro dlouhé vlasy.

Plesové účesy pro dlouhé vlasy. Zdroj: www.saint-algue.com

Plesové účesy pro dlouhé vlasy – módní vlnky

Rovné vlasy? Na ples trochu nuda. Když má žena dlouhé a zdravé vlasy, není lepší způsob, jak je předvést, než trochu je navlnit. Zvlnění je trendem, který doprovází jak klasické, tak i společenské účesy. Zvlněné vlasy jsou navíc velmi praktické, jelikož dodají optický objem a nevadí jim pohyb a tanec je přece základem každého plesu. Lokny mohou mít podobu velmi ležérní a neuspořádanou, zvláště pokud se jedná o méně formální akce.

Neformální vlnky.

Rozverné ležérní vlnky pro méně formální příležitosti. © Jean Claude Aubrey, Laurent Darmon.

Pokud se jedná o příležitosti formálnější, které vyžadují přísný dress code, je lepší si s vlasy pohrát trochu více a využít spíše hladkých vlnek, například v populárním vintage stylu. Jaké lokny vytvoříte, záleží na vás, mějte ale na paměti, že je pak vhodnější použít nenápadnější vlasové ozdoby.

Vintage plesový účes.

Elegantní vintage styl. © Lizzie Liros, Foto: Jessica Abraham. Zdroj: www.lizzieliros.com

Plesové účesy pro dlouhé vlasy – roztomilé i elegantní drdoly

Drdoly a updo účesy mohou být složité i velmi jednoduché a přesto krásné a elegantní. Rozhodně se jedná o účesy velmi slavnostní a pro ženy s dlouhými vlasy nabízejí mnoho možností. Velmi slušivé jsou opět zvlněné drdoly i ty hladké.

Vysoký drdol.

Vysoký uhlazený drdol. © Philip Bell, Darren Feist.

Updo.

Ležérní a přesto elegantní a přirozený updo účes. Zdroj: www.saint-algue.com

Nezapomeňte ani na updo účesy s copy a copánky, které působí velmi romanticky a zvláště krásně odhalí vystínované a promelírované vlasy. Výhodou složitých drdolů je také možnost použití zajímavých ozdob a šperků do vlasů.

Updo s copánky a květy.

Květiny do spletených vlasů jako dokonalá ozdoba. Zdroj: www.saint-algue.com

Plesové účesy pro dlouhé vlasy – culíky a copy

Culíky letos slavily velké úspěchy již na předávání Zlatých glóbů, tak proč se jimi neinspirovat. Hladké culíky s dokonale narovnanými vlasy i vysoké culíky s vlasy vyčesanými do objemu nebo zvlněné – všechny dokáží oslnit. Letos jsou navíc módní culíky rozdělené na segmenty.

Uhlazený culík.

Uhlazený culík – jednoduché a sexy. © Rachel Reyes.

Vyčesaný culík.

Vyčesaný culík pro větší objem. © Terri Kay, Richard Miles.

Nízký zvlněný culík.

Ležérní a živý nízký culík. Zdroj: www.saint-algue.com

Dlouhé vlasy také přímo svádí k zaplétání do francouzských copů nebo oblíbených rybích copů.

Francouzský cop s rybím copem.

Francouzský cop v kombinaci s rybím copem. © Matrix, Barry Jeffery.

Pár rad na závěr

Účes je třeba vybírat nejen podle tvaru obličeje, ale také podle postavy. Pokud plánujete extravagantní mokrý vzhled, mějte na paměti, že plesové účesy si žádají dostatečný objem a rozhodně tedy použijte stylingové přípravky k jeho dosažení a udržení. Máte-li jemné nebo příliš krátké vlasy a ráda byste zazářila s divokou hřívou, není nic snadnějšího než použít clip-in.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *