Podzimní barvení vlasů – trendy 2014

Podzim je v plném proudu a vaše vlasy si žádají oživení? Toužíte po změně barvy vlasů? Chcete oslnit své okolí? Inspirujte se podzimními trendy v barvení vlasů.

Nevšední hnědá

Tmavě hnědý odstín vlasů je klasikou, bez níž se podzimní trendy neobejdou. Pokud chcete svůj účes oživit, dopřejte pramínkům či konečkům svých vlasů lehké zesvětlení. Ombré styl, který kraluje nejen podzimním měsícům, dokonale sluší zejména dlouhým vlasům. Světlé pramínky ovšem nemusí být zákonitě blond či světlejší odstíny hnědé. Podzim si žádá například i zrzavé a bronzové tóny. Volba je zkrátka pouze na vás.

Barvení vlasů - ombré.

Podzimní barvení vlasů – ombré styl. © GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Mimo tmavých odstínů jsou letos velice trendy i měkčí hnědé tóny s nazlátlým nádechem – barvy koňaku. Tyto barvy působí přirozeně, a přesto dokáží efektivně rozjasnit každou ženu. Nádech koňakového luxusu se navíc velmi hodí pro krátké účesy – pixies či mikáda.

Barva koňaku.

Podzimní trendy – barvy koňaku v účesu od Tylera Johnstona pro Schwarzkopf Professional. Foto: © Sabine Liewald.

Divoké červené odstíny

K podzimu neodmyslitelně patří také červené tóny vlasů. Zrzavé odstíny a odstíny zralých šípků působí velmi živě a vášnivě. Letos jsou navíc v kurzu tóny hnědo-červené, které vyniknou zvláště na dlouhých vlasech. Nebojte se ani tmavě červené barvy po vzoru tradičního nápoje sangria. Působí velmi smyslně a elegantně.

Hnědo-červená barva.

Tmavě hnědé vlasy s červenými odlesky. © GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Červené odstíny.

Divoké červené odstíny. Účes: © Westrow Artistic Team. Foto: © Paul Gill.

Tmavě červené vlasy.

Módní tmavě červený odstín vlasů. Účes: © Lee Preston.

Studené blond odstíny

Zářivá zlatavá blond barva vypadá za slunečného počasí jistě báječně, podzimní a zimní trendy se ale uchylují spíše k tlumení teplých odstínů a ztmavování. Zlatavé blond odlesky totiž mohou za sychravého podzimního počasí působit až nepatřičně a poněkud svítivě. Nebojte se vyzkoušet popelavou blond, i s takovou barvou můžete letos oslnit!

Blond odstín.

Podzimní odstín tmavé blond. © GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Originální podzimní barvení vlasů

Módní hit – šedá. Odstíny šedé či stříbrné byly až donedávna spojovány s vysokým věkem. Nyní ale patří mezi trendy číslo jedna. Žen, které chtějí pomocí této netradiční barvy vyniknout, stále přibývá. Je ovšem pravdou, že šedá zpravidla lépe sluší ženám se světlou pletí. Mezi další módní odstíny, jejichž nošení vyžaduje dávku odvahy, patří odstíny pastelově fialové a tóny v barvě orchidejí. Právě stříbro-fialové odstíny působí velmi něžně a romanticky. Zkrátka do zasněženého podzimu jako stvořené!

Šedá barva vlasů.

Letošním hitem je šedá a stříbrná barva vlasů. Účes: © Kris Bird. Foto: © Jack Eames.

Fialové vlasy.

Mezi netradiční odstíny patří i fialová či růžová. Účes: © Peter Prosser a Sam Millard. Foto: © Andrew O´Toole.

Pokud máte velmi tmavé až černé vlasy a uvažujete o extravagantnějším probarvení či melíru, mohla by vás zaujmout tmavě modrá. Aplikovat modrou na vlasy po celé délce by mohlo působit nevkusně, ale její použití k tónování a probarvování slibuje dokonalý, smyslný výsledek.

Modré odstíny vlasů.

Modré tóny vhodné k probarvování. Účes: © Chris Williams. Foto: © Ram.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *