Problem z rzadkimi włosami: Jak nadać im objętości?

Do przyczyn, dlaczego niektórzy ludzie mają włosy gęste, a inni rzadsze można zaliczyć zwłaszcza uwarunkowania genetyczne, tryb życia, troskę o włosy, ale również styl odżywiania. Uwarunkowania genetyczne trudno można zmienić, jednak na pozostałe przyczyny można wpływać. Zapraszamy do zapoznania się z wskazówkami i trikami na to, jak dodać objętości włosom rzadkim.

Na pierwszym miejscu w pomyślnym rankingu znajduje się sposób żywienia, czyli odpowiednio dobrane składniki, które dostarczą ciału wystarczającą ilość witamin i minerałów. Również poprzez eliminację występowania sytuacji stresowych, odpowiednim wypoczynkiem i zdrowym ruchem można uzyskać zamierzone efekty. Wymienione zmiany działają na włosy od środka organizmu. Ich pozytywny efekt należy wzmacniać również od zewnątrz, poprzez dbanie o włosy w odpowiedni sposób.

Strzyżenie i mycie włosów rzadkich

Podstawa to styl fryzury. Styl fryzury powinien być lekki, w najlepszym rozwiązaniem jest fryzura stopniowo obcinana w taki sposób, by odciążyć poszczególne pasma włosów i sprawić, by włosy się swobodnie unosiły. Długie włosy o jednakowej długości mogą sprawiać wrażenie, jakby zgubiły objętość.

Szampony na dodanie włosom objętości zawierające specjalne substancje, które sprawią, że włosy będą się unosić, a środki z zawartością silikonów i keratyny posłużą jako bardzo dobre wsparcie. Jeśli twoje włosy się częściej tłuszczą, zaleca się mycie codzienne. Takie mycie może sprawiać nadmierne ich wysuszanie, a już na pewno nie ułatwia ich rozczesywanie. Zapobiec temu można używaniem odrobiny odżywki podczas mycia – nanosząc ją tylko na koniuszki włosów.

Spróbuj nanieść małą ilość pianki, zanim wysuszysz włosy. Włosy rzadkie susz w naturalny dla nich sposób i lekko je rozczochraj palcami albo suszarką do włosów. Użycie na zmianę ciepłego i chłodnego powietrza mniej szkodzi włosom. By wzmocnić działanie utrwalacza, zastosuj podczas suszenia prostą sztuczkę. Pochyl się do przodu i włosy lekko rozczochraj koniuszkami palców, po czym je wysusz. W taki sposób lekko podniesiesz włosy bezpośrednio u korzeni, czego efektem będzie fryzura o dużej objętości.

Stylizacja i nadanie objętości włosom rzadkim

Włosy rzadkie nie obciążaj zbędnie dużą ilością produktów stylizujących. Jeśli jest to konieczne, fryzurę można uformować małą ilością lakieru do włosów. Żele oraz woski są ciężkie i sprawiają, że włosy szybciej się tłuszczą.

Niektóre typy fryzur pozwalają na tapirowanie, jednak trzeba bardzo uważać i stosować je w umiarkowanym stopniu. W przeciwnym wypadku twoja fryzura będzie objętościowa, ale będzie wyglądała nienaturalnie.

Sztuczki na optyczne dodanie objętości włosom

Włosy rzadkiePasemka optycznie dodają fryzurze na objętości. Wyraźne pasemka, jak również rozjaśnienie włosów o 2 odcienie są praktycznymi pomocnikami.

Kolejnym sposobem na dodanie włosom gęstości są tzw. włosy na klipsy. Wybór jest naprawdę duży. Istnieje cała gama kolorów, odcieni i długości. Włosy clip można pofarbować, a jeśli o nie dbasz i są dobrej jakości, powinny wytrzymać naprawdę długo. Są łatwe w zastosowaniu, ponieważ wystarczy tylko je dopiąć do włosów w taki sposób, by klipsy nie były widoczne. W taki sposób dodasz włosom objętości w miejscach, w których trzeba, a wieczorem wystarczy je po prostu odpiąć. Jeśli jednak masz bardzo delikatne włosy, klipsy były by dla nich niepotrzebnym obciążeniem. W tym wypadku proponujemy zastosować mniejsze promyki.

1 myśl w temacie “Problem z rzadkimi włosami: Jak nadać im objętości?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *