Psychobilly účesy


Warning: Division by zero in /data/d/e/de17a26f-b3f0-48c0-bade-8b7cca661123/loshairos.com/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/templates/nextgen_basic_singlepic.php on line 13

Psychobilly je hudobný žáner, ktorý spája prvky punk rocku s rockabilly. Tematicky je zameraný na tabuizované témy, akými sú napr. sexuálne bizarnosti, násilie a zároveň používa odkazy na hororové a “béčkové” filmy, ktoré podáva s dávkou humoru, irónie a sarkazmu. Z hudobných nástrojov využíva miesto elektrickej gitary kontrabas. Ako to už býva, k hudbe sa viaže aj životný štýl, ku ktorému neodmysliteľne patrií oblečenie aj účesy. A práve psychobilly účesy sú témou tohto článku.

Dámske psychobilly účesy

Aby sa účes dal považovať za psychobilly, mal by byť kombináciou viacerých prvkov. Základným je ofina do tvaru U alebo V, pričom je mierne nadvihnutá v strednej časti dĺžky vlasov. Často využívaným prvkom sú tzv. vrstvené vlasy (layered hair), pozostávajúce z dlhých vlasov (dodávajú účesu dĺžku) a krátkych (dodávajú objem). Vyholená časť vlasov je takisto obľúbená (pozri článok o účesoch na boku vyholených). Ďaľším spôsobom ako si takto upraviť vlasy sú kučery, a je jedno, či máte dlhé alebo polodlhé vlasy. Môžete si ich vypnúť smerom dohora, nechať voľne padať alebo inak upraviť. S kučerami sú blízko spojené tzv. victory curls – vlnky prehnuté zboku do stredu hlavy. Týmto výčet prvkov nekončí, no poskytuje bohatý základ.

Pri tvorbe psychobilly účesov nesmiete zabudnúť na farby. Či už je to ružová, zelená, modrá alebo kombinácia, farebne budete pôsobiť naozaj psychobilly-cky. Celkový výzor doplníte o tetovanie, či mačacie oči.

Pánske psychobilly účesy

Psychobilly účesy

Dámske psychobilly účesy jednoznačne poskytujú väčšiu paletu možností. Muži sa musia zmieriť s menšou variabilitou, to však nemusí prekážať. Medzi typický pánsky psychobilly účes zaiste patrí “psychobilly wedge” – ide o špeciálne upravený mohawk účes, ktorý je vzadu znížený a smerom dopredu sa nadvihuje. Vyholené časti vlasov sa tiež dajú aplikovať na pánske hlavy. Ďalšou možnosťou sú vlasy s pätkou (quiff) alebo tzv. “pomp” účes, ktorého princípom sú dozadu nagélované vlasy s vyšším predkom, prípadne i zatočeným.

Čo sa farebnosti týka, uprednostňuje sa čierna farba, z melírov napr. modrý.

Prečítajte si aj o rockabilly účesoch. Poteší nás zdieľanie článku napr. na Facebooku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *