Recenze šamponu Vichy Dercos

V první řadě bych měl říct, že mi nikdo nezaplatil za tento článek ani záměrně nepropagují značku Vichy. Jsem jen spokojeným zákazníkem. Šampon řady Vichy Dercos je účinný v boji proti lupům. Mnou používaný a odzkoušený je určen na suché vlasy, i když si osobně myslím, že suché vlasy nemám (když jsem ho kupoval, měli jen na suché vlasy, tak jsem ho koupil). Dostanete ho v lékárně za cenu okolo 350 kč (jednou jsem koupil v akci 1+1 zdarma, čili pokud se Vám naskytne příležitost, neváhejte ji využít), na internetu se cena pohybuje od 250 kč výše (cena aktualizována v r. 2019).

Celý název tohoto šamponu je Vichy Dercos Shampoo Anti Dandruff Dry Hair. Používám ho následovně. Když si všimnu, že mám lupy, umyji si ním vlasy. Do jednoho týdne si je umyji ještě 2 krát. Pak po jednom týdnu ještě jednou. Doporučuje se ho pravidelně používat jednou týdně, střídat ho s jinými šampony, no není to nejlevnější záležitost. Proto kúru ukončím po 4. umytí a mám klid od lupů alespoň na dva měsíce.

vichy dercos šampon proti lupům recenze

Vichy Dercos slabě pění, dráždí oči, smrdí a navíc je drahý. Nelze mu však zapřít, že opravdu funguje v boji proti lupům. Obsahuje aktivní spojení disulfidu selenia, látky se silným účinkem proti lupům, a Cohesylu™, pojiva, které se podílí na obnově pokožky. Alespoň tak se píše na obalu šamponu.

Návod k použití podle Vichy: při prvním použití nechat působit 2 minuty, opláchnout. Při dalším použití jemně masírovat pokožku. Doporučuje se čtyřtýdenní kúra s aplikací 2x týdně.

Složení šamponu Vichy Dercos proti lupům

Složení šamponu Vichy Dercos Shampoo Anti Dandruff Dry Hair je následující: aqua (voda), sodium laureth sulfate, coco-betaine, glycerin, dimethicone, cetyl alcohol, hydroxystearyl cetyl ether, carbomer, CI 19140/yellow 5, citric acid (kyselina citronová) , a další látky v menším množství (např. selenium sulfid, chlorid sodný, parfém, …). Pokud jste přecitlivělí na některou ze složek, šampon nepoužívejte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *