Revoluce v barvení vlasů: Co je color-melting?

V dnešní době má s barvením vlasů zkušenosti valná většina žen a dokonce i mužů. Je ovšem nutné říci, že s měnícími se trendy procházejí určitým vývojem i barvicí techniky. Současné barvení vlasů prochází velkou revolucí a celý svět doslova uchvátil trend pod názvem color-melting. Už víte, o co jde?

barvení vlasů color melting

Nová technika barvení vlasů – color-melting – vás nadchne! © Instagram user @hairbypaigenicole. Zdroj: www.fashionisers.com

Color melting – vylepšené ombré?

Technika color-melting si již ve světě vydobyla takovou popularitu, že se suverénně zařadila mezi hity číslo jedna roku 2016, a pro mnoho žen se tak stala novou must-try výzvou sezóny. Vyzkoušejte ji i vy!

Název této techniky by se dal přeložit jako „barevné tání“, což může na první dojem znít až děsivě, přesto se nenechte odradit. Jde ve své podstatě o rafinovanou kombinaci melíru a základní barvy. Rozdíl mezi klasickým melírem a technikou color-melting spočívá ve využívání široké palety barevných odstínů, které umožňují vytvořit přirozený přechod mezi barvami. Dalo by se říci, že se jedná o ombré techniku, která je dovedena k dokonalosti precizním mísením barev, tudíž nevznikají žádné ostré barevné přechody. Barvy, jako by se do sebe vpíjely, vytvářejí dokonale přirozený celek.

Vylepšená technika ombré

Vyšperkovaná ombré technika. © Instagram user @candicemarie702. Zdroj: www.popsugar.com

Díky využití velkého množství barevných odstínů a také jejich zkoušení, jak budou ve výsledné barevné kombinaci ladit, musí každá žena počítat s tím, že celá aplikace potrvá poměrně dlouhou dobu. Čím více odstínů se na vlasy aplikuje, tím bude výsledek přirozenější.

color melting účesy

Dokonalá kombinace modrých, zelených a šedých odstínů. © Instagram user @candicemarie702. Zdroj: www.fashionisers.com

Color-melting a pastelové barvy

Míchání všemožných pastelových barev je současným hitem instagramu, proto není žádným překvapením, že se tyto dva trendy spojily dohromady. Často tak můžeme obdivovat úžasné barevné kombinace, které připomínají večerní nebe. Nejen ženy, které milují extravaganci, si mohou vychutnat úžasný efekt modrých a růžových tónů.

modro-fialový účes

Noční nebe – modro-fialový účes. © Instagram user @foxwithlocks. Zdroj: www.popsugar.com

color melting ombre účesy

Divoké červánkové barvy v účesu s lokny. © Instagram user @allydestouttt. Zdroj: www.fashionisers.com

Barvení pro každou ženu

Ač je toto barvení spojeno spíše s divočejšími odstíny, color-melting si samozřejmě může dopřát každá žena. Dokonale vypadají i klasické kombinace hnědé a blond, nebo dávka měděných tónů. Efekt nemusí být nijak křiklavý, ale každopádně bude okouzlující.

hnědé a blond vlasy účes

I klasická barevná kombinace vypadá s color-melting skvěle. © Instagram user @jennassalon. Zdroj: www.popsugar.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *