Rockabilly účesy – víte o co se jedná?

rockabilly účesyV tomto článku se zaměříme na retro rockabilly účesy, pojďme si však nejdříve říci něco víc o jejich původu. Rockabilly je hudební styl vycházející z rock and roll-u, který vznikl počátkem 50. let 20. století. Název vznikl spojením slov rock (z rock and roll) a hillbilly (pojmenování amerických venkovanů z hornatých oblastí, kteří mají rádi country). Jeho hlavními představiteli byli Elvis Presley, Bill Haley, Johnny Cash, Neil Young, Chuck Berry a další, ale z tohoto žánru čerpali i mnozí jiní po nich. V dnešní době má stále množství fanoušků a k nim patří i styl účesu, jaký nosí – rockabilly účesy.

Kromě vyznavačů tohoto stylu hudby a oblékání náležejících k jedné subkultuře, inspirují se těmito účesy i novodobí módní návrháři. Můžeme si tedy občas na módních přehlídkách všimnout jejich opětovné použití s malými obměnami. To je také jedním z důvodů, proč jsou tyto účesy trendy a stále v módě.

Dámské rockabilly účesy

Dámských stylů je mnohem více než pánských, možná i z důvodu nutnosti delších vlasů, ze kterých se dá vymodelovat množství variací. Jednou z nich jsou kudrny z polodlouhých vlasů, ke kterým netřeba nic víc dodávat. Dalším účesem jsou vlny procházející z boků hlavy směrem k temeni (viz první obrázek nahoře nebo v galerii níže). Nemůžeme nezmínit i bujné ofiny. Pokud jste již někdy slyšeli o pin-up girls, tak právě takové dámské účesy jsou pro ně typické (pin-up z anglického připnout, protože se většinou jednalo o modelky na plakátech, které si muži, např. vojáci, připínaly na stěny svých pokojů ).

Pánské rockabilly účesy

Pánové si musí vystačit většinou s krátkými až polodlouhými vlasy. Ve středobodu pozornosti stojí také velká ofina, která až nápadně vystupuje ze siluety hlavy (vzpomeňte si na Elvise). Vlasy po bocích jsou buď zkosené na velmi krátkou délku nebo nagelované dozadu. Oblíbeným stylem je také nagelovat si celé vlasy směrem dozadu, což je mimochodem jeden z trendů pánských účesů pro rok 2013.

Postupem času se styl rockabilly vyvinul do více směrů. Se spojení s punkem vznikl hudební styl psychobilly, který má také svá specifika v oblasti účesů. Přečíst o nich si můžete v našem článku o psychobilly účesech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *