Ružové účesy 32 krát inak

Ružová ako farba vlasov

Tento článok je o rôznych typoch účesov ružových vlasov, najprv si však povedzme niečo viac o ružovej farbe.

Ružová je farbou sentimentality. Romantických ľudí priťahuje, praktických odrádza. Ľudia, ktorí nosia ružovú, či už na sebe ako oblečenie alebo ako farbu vlasov, chcú byť očarúvaní a zároveň pôsobiť očarujúco na svoje okolie. Takíto ľudia radi snívajú, nechávajú sa unášať svojou fantáziou, bývajú často dôverčiví a zraniteľní. Nech je to už s ružovou farbou akokoľvek, pravdou ostáva, že je v poslednej dobe trendy a hodí sa k mnohým učesom a ženám. Omladzuje, pôsobí sviežo a pokiaľ sa to s ňou nepreženie, nepôsobí príliž “ľahko”.

ružové vlasy farba foto

Ružová farba vlasov nemusí byť len romantická, ale môže byť aj divoká. © N/A

Povedzme si však narovinu, ružová farba sa najlepšie hodí k blond vlasom. Tmavé vlasy sa ťažšie farbia a ružová farba nebýva po nafarbení takou ružovou ako sme si želali.

Ružový melír

Nafarbiť si len niektoré pramienky vlasov na ružovo je dobrým spôsobom ako zakomponovať túto farbu do svojich vlasov. Ružový melír môžu skúsiť aj dámy s tmavšími vlasmi. Ak sa výsledný efekt nepodarí, odstrihnú si nafarbené časti vlasov a doupravia účes akoby sa nič nestalo.

ružový melír

Ružový melír s blond vlasmi. © N/A

Celoružové vlasy

Prefarbiť si komplet všetky vlasy na ružovo nie je také jednoduché ako pri použití iných, tmavších, farieb. Blondíny, či už pravé alebo odfarbené, to majú jednoduchšie. Ženy s tmavšími vlasmi si musia najprv svoje vlasy odfarbiť (proces nazývaný depigmentácia) a až následne zafarbiť na želanú – ružovú – farbu. A ak čo i len kúsok tmavší podklad, výsledná farba bude mať o niečo tmavší odtieň. Preto opatrne s celoružovými vlasmi a radšej pouvažujte len nad ružovým melírom.

Trik: ružový melír bez farbenia vlastných vlasov

Tento trik spočíva v tom, že si kúpite klipy na vlasy – umelé vlasy čo najsvetlejšej farby a tie si nafarbíte na ružovo. Takto upravené pripevníte k svojim vlastným vlasom a zakomponujete do účesu tak, aby nikto nič nepoznal. Vaša farba vlasom vám ostane, ušetríte si starosti a predsa dosiahnete želaný efekt ružového melíru.

Poďte sa teraz s nami inšpirovať do galérie dámskych ružových účesov a noste aj vy ružové vlasy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *