7 originálních způsobů jak na šátek do vlasů

Účesy se šátkem do vlasů na 7 způsobů

Šátky nemusíte nosit jen na krku, či jako opasek, můžete ji zakomponovat i do účesu. Šátek do vlasů je jednoduchým osvěžením vašeho stylu a zároveň si můžete být jisté, že nikdo jiný v nejbližším okolí nebude mít stejný účes. Pokud však nevíte jak na to, přečtěte si o šesti způsobech umístění šátky do vlasů. Některé účesy vyžadují šátek určenou do vlasů, na jiné stačí obyčejná čtvercová šátek.

1 – Šátek v bočním copu – návod

1. krok – Složte šátek tak, aby byl užší. Umístěte jeho střed na temeno hlavy jako čelenku a konce přesuňte na jednu stranu, tam kde chcete uplést cop.

šátek do vlasů

2. krok – Začněte zaplétat boční cop tak, že šátek spojíte se dvěma prameny vlasů na stranách, střední bude bez šátku.

účesy se šátkem do vlasů

3. krok – Když zapletete cop, ukončete jej konci šátku vytvořením uzlu. Pokud je šátek kratší, cop upevněte gumičkou a konce šátku nechte trčet ven.

šátek v bočním copu

Zdroj: Vintageinspiredclothing.net

2 – Turban šátek do vlasů

Tzv. turban šátek nebo čelenka je oblíbená nejen mezi mladými ženami. Ukážeme si jednoduchý způsob jak si ji uvázat. Střed šátku dejte na zátylek, chyťte konce a následně přesuňte dopředu a mírně nahoru. Nad čelem konce dvakrát překřižte (tak jak vidíte na obrázku) a potom je přesuňte opět dozadu, kde je buď zauzlujte, přichyťte sponkami nebo zasunte pod vrchní vrstvu.

turban šátek čelenka do vlasů

Zdroj: Pixelandhank blog

3 – Účes s drdolem ze šátky

Ano, správně, i ze šátku se dá udělat drdol. Postup je jednoduchý:

  • Vezměte rozprostřený obdélníkový šátek a širším okrajem přibližně uprostřed přiložte do protilehlé strany kde chcete mít drdol.
  • Obepněte ním hlavu a konce přiložte k sobě.
  • Šátek postupně zatáčejte. Dávejte pozor na to, aby vám nesešel z požadovaného místa a abyste do něj nezachytili vlasy.
  • Vytvořte zakončení – omotejte do drdolu a přichyťte, případně udělejte uzel.

šátek do vlasů

4 – Mašle ze šátky do vlasů s drdolem

Postup:

  1. Ohněte šátek do trojúhelníku. Opakujte dokud nebudete mít tak velký, resp. malý trojúhelník, jaký potřebujete.
  2. Vytvořte cop, uchyťte gymičkou do vlasů a omotejte dokola.
  3. Takto vytvořený drdol oviňte připraveným šátkem a z protilehlých rohů udělejte mašli.

způsoby na šátek do vlasů

Zdroj: insidestitch.com

5 – Zaplétaný cop ze čtyř pramenů s šátkem

Tento typ účesu se šátkem je o něco složitější, zejména pokud se ho pokoušíte vytvořit poprvé. Stojí však za to a budete ho milovat během horkých letních večerů. Návod jak na to najdete v následujícím videu (je sice anglicky, ale rozumět nemusíte, stačí mít dobrý zrak).

6 – Šátek / stuha do vlasů s mašlí

Pro tento účes budete potřebovat šátek speciálně určený do vlasů, ale můžete jej nahradit i pěknou hrubší stužkou. A samozřejmě vědět zaplétat cop. Postup krok za krokem je takovýto:

1. Vytvořte mašli při jednom z konců šátku – např. tak, že dva oblouky spojíte uprostřed uzlem. Pak ji přichyťte sponkami do vlasů tam, odkud chcete začít zaplétat cop.

šátky do vlasů

2. Zapleťte cop, přičemž jeden z pramenů bude obsahovat delší konec šátku. Ukončete ho tak, že z konců šátku uděláte uzel. Pokud je šátek dlouhý, oviňte uzel a upevněte konce dovnitř.

šátek do vlasů postup

3. Podívejte se na výsledek do zrcadla 🙂

Zdroj: Vintageinspiredclothing.net

7 – Šátek do vlasů s uzlem

Toto je jeden z nejjednodušších způsobů jak si zakomponovat šátek do účesu. Složte šátek na požadovaný úzký pás a udělejte dvojitý uzel uprostřed. Přiložte ho nad čelo a konce spojte uzlem za krkem.

šátky do vlasů

Zdroj: insidestitch.com

Šátek do vlasů se dá zakomponovat i dalšími způsoby, ale tyto jsou opravdu originální. Mašle do vlasů nebo z vlasů je dalším způsobem, jak ozvláštnit dámský účes.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *