7 originálnych spôsobov ako na šatku do vlasov

Účesy so šatkou do vlasov na 7 spôsobov

Šatky nemusíte nosiť len na krku, či ako opasok, môžete ju zakomponovať aj do účesu. Šatka do vlasov je jednoduchým osviežením vášho štýlu a zároveň si môžete byť isté, že nik iný v najbližšom okolí nebude mať rovnaký účes. Ak však neviete ako na to, prečítajte si o šiestich spôsoboch umiestnenia šatky do vlasov. Niektoré účesy vyžadujú šatku určenú do vlasov, na iné stačí obyčajná štvorcová šatka.

1 – Šatka v bočnom vrkoči – návod

1. krokZložte šatku tak, aby bola užšia. Umiestnite jej stred na temeno hlavy ako čelenku a konce presuňte na jednu stranu, tam kde chcete upliesť vrkoč.

účesy so šatkou do vlasov

2. krok – Začnite zapletať bočný vrkoč tak, že šatku spojíte s dvomi prameňmi vlasov na stranách, stredný bude bez šatky.

šatka vo vrkoči

3. krokKeď zapletiete vrkoč, ukončite ho koncami šatky vytvorením uzlu. Ak je šatka kratšia, vrkoč upevnite gumičkou a konce šatky nechajte trčať von.

šatka v bočnom vrkoči

Zdroj: Vintageinspiredclothing.net

2 – Turban šatka do vlasov

Tzv. turban šatka alebo čelenka je obľúbená nielen medzi mladými ženami. Ukážeme si jednoduchý špôšob ako si ju uviazať. Chyťte konce a stred šatky dajte na zátylok, tie následne presuňte dopredu a mierne dohora. Nad čelom konce dvakrát prekrížte (tak ako vidíte na obrázku) a potom ich presuňte opäť dozadu, kde ich buď zauzlíte, prichytíte sponkami alebo zasuniete pod vrchnú vrstvu.

turban šatka čelenka do vlasov

Zdroj: Pixelandhank blog

3 – Účes s drdolom zo šatky

Áno, správne, aj zo šatky sa dá spraviť drdol. Postup je jednoduchý:

  • Vezmite rozprestrenú obdĺžnikovú šatku a širším okrajom približne v strede priložte do protiľahlej strany kde chcete mať drdol.
  • Obopnite ňou hlavu a konce priložte k sebe.
  • Šatku postupne zatáčajte. Dávajte pozor na to, aby vám nezišla zo želaného miesta a aby ste do nej nezachytili vlasy.
  • Vytvorte zakončenie – omotajte do drdolu a prichyťte, prípadne spravte uzol.

šatka do vlasov postup

4 – Mašľa zo šatky do vlasov s drdolom

Postup:

  1. Zohnite šatku do trojuholníku. Opakujte až kým nebudete mať taký veľký, resp. malý trojuholník, aký potrebujete.
  2. Vytvorte cop, uchyťte gymičkou do vlasov a omotajte dokola.
  3. Takto vytvorený drdol oviňte pripravenou šatkou a z protiľahlých rohov spravte mašľu.

spôsoby ako na šatku do vlasov

Zdroj: insidestitch.com

5 – Zapletaný cop zo štyroch prameňov so šatkou

Tento typ účesu so šatkou je o niečo zložitejší, najmä ak sa ho pokúšate vytvoriť po prvýkrát. Stojí však za to a budete ho milovať počas horúcich letných večerov. Návod ako na to si pozrite v nasledovnom videu (je síce po anglicky, no rozumieť nemusíte, stačí mať dobrý zrak).

6 – Šatka/stuha do vlasov s mašľou

Na tento účes budete potrebovať šatku špeciálne určenú do vlasov, ale môžete ju nahradiť aj peknou hrubšou stužkou. A samozrejme vedieť zapletať cop. Postup krok za krokom je takýto:

1. Vytvorte mašľu pri jednom z koncov šatky – napr. tak, že dva oblúky spojíte v strede uzlom. Potom ju prichytťe sponkami do vlasov tam, odkiaľ chcete začat zapletať vrkoč.

šatka do vlasov

2. Zapleťte vrkoč, pričom jeden z prameňov bude obsahovať dlhší koniec šatky. Ukončite ho tak, že z koncov šatky spravíte uzol. Ak je šatka dlhá, oviňte uzol a upevnite konce dovnútra.

návod - šatky do vlasov

3. Pozrite sa na výsledok do zrkadla 🙂

šatka do vlasov

Zdroj: Vintageinspiredclothing.net

7 – Šatka do vlasov s uzlom

Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov ako si zakomponovať šatku do účesu. Po zvinutí šatky na požadovaný úzky pás, urobte dvojitý uzol v strede. Priložte ho nad čelo a konce spojte uzlom za krkom.

šatky do vlasov

Zdroj: insidestitch.com

Šatka do vlasov sa dá zakomponovať aj ďalšími spôsobmi, no tieto sú naozaj originálne. Mašľa do vlasov alebo z vlasov je ďalším spôsobom ako obzvláštniť dámsky účes.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *