Správná mužská péče o vousy

Jak už snad každý ví, hitem posledních měsíců jsou plnovousy. Ne každému muži ovšem tento módní trend sluší. Podle čeho vybírat správný styl vousů a jak o ně následně pečovat? Zjistěte to!

Mužská péče o vousy.

Správná péče o vousy a jejich tvar – to je základ současné mužské krásy. © AVVA. Zdroj: www.fashionbeans.com

Vousy podle tvaru obličeje

Aby se muž mohl o své vousy starat, musí jim nejdříve dát náležitý tvar. Ačkoli je nejsnazší vysledovat přirozený růst svých vousů a podle toho je upravovat a zastřihovat, ne vždy se jedná o možnost nejslušivější. Asi nejzákladnější způsob, podle nějž můžete vybrat vhodný styl vousů, znamená orientovat se podle tvaru obličeje.

Za tradičně „nejlepší“ se považuje oválný tvar obličeje, kterému údajně sluší všechno od knírku, přes strniště, až po plnovous. Muži, kteří rozhodně neprohloupí, když si nechají trochu zarůst tvář, jsou ti s kulatým obličejem. Mužům s kulatým obličejem sluší vousy středních délek, ale také bradky, které jejich tvář opticky prodlouží.

Vousy podle tvaru obličeje.

Zvolte vhodný tvar svých vousů podle tvaru svého obličeje. © Vlasy: Terence Wilson.

Pro obdélníkový obličej s výraznými rysy se nejlépe hodí kratší plnovousy a strniště. Rozhodně se ale vyhněte knírům. Podobně výrazný je také čtvercový obličej, který si zase může klidně dopřát rozměrnější bradku.

Muži se srdcovým tvarem obličeje by se naopak měli bradkám vyhnout a raději zvolit strniště, které potlačí špičatost jejich brady. Trojúhelníkovému obličeji sedne strniště i kombinace knírku a bradky.

Péče o vousy

Jestli si myslíte, že si díky plnovousu ušetříte námahu, jste na omylu. I pro vousy, a pro módní plnovous zvlášť, platí pravidelné, nejlépe každodenní mytí. Opravdu není nic nechutnějšího než špinavý plnovous. K mytí klidně postačí i jemné a k pokožce šetrné mýdlo. Mnoho mužů dále používá speciální pečující pomády.

Strniště.

I o obyčejné strniště je třeba dbát. © S. Cohen. Zdroj: www.fashionbeans.com

Další věcí je pravidelné zastřihávání a udržování tvaru. K tomuto účelu je nejlepší využít kombinace strojku na zastřihávání vlasů a břitvy.

V poslední řadě je třeba zmínit, že i vousy se mohou obarvit a mnoho mužů to také dělá. Je ovšem otázkou, jestli má muž trpělivost s barvením či docházením do kadeřnictví, a jestli tento efekt není spíše na škodu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pánské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Pánské účesy 2013 Módní trendy se rok co rok stále mění. Abyste měli přehled i v módních trendech pánských účesů pro rok 2013, připravili jsme pro Vás pár tipů. Jak to ...
Pánské účesy 2015 Pánské účesy 2015! Poznejte účesy, které vévodí módním trendům sezóny 2015. Uhlazený styl, ležérní ofina i divoké kudrny – tím vším se nyní mohou páns...
Hledáte moderní účes pro něj i pro ni? Většina lidí chce vypadat trendy, mladě, energicky a chtějí do svých životů přitahovat ty správné lidi. Mnozí z nich se zajímají o svůj zevnějšek, ke ...
5 nejsexy účesů fotbalistů Fotbalisté se staly nejen dobře placenými hráči, ale někteří i sex symboly. Týká se to zejména profesionálních hráčů ze západoevropských lig, kteří js...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *