Správná péče o clip-in vlasy

Jelikož módní trendy tíhnou k prodlužování vlasů, nebo alespoň některých pramenů a nikomu se nechce čekat, než vlasy dorostou, řešením se stává koupě clip-in vlasů. Clip-in vlasy si může snadno pořídit každá žena, aby se ovšem tato investice o to více vyplatila, je třeba vědět, jak o clip-in správně pečovat.

Péče o clip-in vlasy.

Správná péče o clip-in vlasy – i o umělé vlasy je třeba se starat. © Maegan Tintari. Zdroj: www.flickr.com

Péče o clip-in vlasy – mytí a česání

Clip-in vlasy se sice nemastí, ale i tak je potřeba je občas umýt a ačkoli se zpravidla jedná o vlasy umělé, vyžadují stejnou péči, jakou poskytujete svým vlastním vlasům. Rozhodně je nutné použít kvalitní šampon i kondicioner. Pozor si dejte na příliš časté mytí nebo používání nekvalitních mycích přípravků, které vlasy snadno poničí a vysuší. Životnost clip-in vlasů samozřejmě závisí na kvalitě výrobku. Po umytí se doporučuje nechat vlasy přirozeně uschnout.

Péče o clip-in vlasy samozřejmě zahrnuje i jejich česání. Umělé vlasy je nutné česat jemně a opatrně, abyste je nevytrhaly. Samozřejmě, že k uvolňování vlasů při česání dochází, to by ovšem nemělo být nijak zásadní (neměla byste vyčesat chomáče vlasů). K česání se prodávají speciální hřebeny na prodloužené vlasy, přesto si ale vystačíte i s klasickými hřebeny s přírodními štětinami. Pozor s clip-in vlasy nikdy nechoďte spát, nebo je budete jen těžko rozčesávat.

Tepelný styling

Jak již bylo naznačeno, životnost umělých vlasů se prodlouží, pakliže je nebudete fénovat a necháte je po umytí raději přirozeně uschnout. Umělé vlasy se rovněž mohou libovolně upravovat žehličkou na vlasy, která by ale měla být dostatečně kvalitní. Tedy rozhodně ne žádný kovový povrch. Teplota při žehlení by navíc neměla přesáhnout 200°C.

Barvení clip-in vlasů

Přestože se clip-iny dají barvit, není moc dobré provádět tuto činnost doma, ale raději se poradit s kadeřnicí. Nekvalitní barvy z drogerie totiž mohou umělé vlasy snadno poničit, přenechte barvení kadeřnici, která bude s vlasy určitě pracovat šetrněji. Zároveň je vhodné popřemýšlet, zda si rovnou nepořídit clip-in požadované barvy, protože clip-iny se dělají v nejrůznějších barvách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Péče o kudrnaté vlasy od A po Z Každý typ vlasů vyžaduje jiný druh péče. A aby vaše vlasy vypadaly přirozeně zdravé a lesklé, je vhodné jim napomoci. Zejména pokud máte "od přírody" ...
Péče o vlasy v zimě Nejen naše pleť, ale i vlasy v zimě vyžadují speciální péči. Jsou suché, roztřepené, elektrizující a ztrácení lesk, k čemuž nemalou dávkou přispívá ta...
3 tipy aby vaše dlouhé vlasy vypadaly úžasně Tipy na péči o dlouhé vlasy Aby vaše dlouhé vlasy vypadaly úžasně, musí být zdravé a potřebují každodenní péči. V tomto článku se dočtete jak pečovat...
Fén s difuzorem – jak na to? Máme odpověď. Difuzor je nástavec na vysoušeč vlasů, který je kruhového tvaru s větší plochou, s dírami, které umožňují rovnoměrné proudění vzduchu. Fén s difuzorem...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *