Střapaté pánské účesy z krátkých vlasů

Všimli jste si, že střapatý pánský účes nosí nejedna hollywoodská celebrita? I když tento typ účesu vypadá na první pohled neupraveně, rozcuchaně, opak je pravdou – je potřeba mu věnovat stejnou péči a čas přípravy jako při kterémkoli jiném pánském účesu. Investovaný čas se vyplatí, protože muži se strapatým účesem jsou sexy. O co se tedy vlastně jedná?

Pánský účes střapatý

Není každý střapatý účes jako střapatý účes. Jistě střapatým pánským účesem nemáme na mysli to, co mívá většina mužů na hlavě po probuzení. K dosažení tohoto účesu nestačí dobrý tvrdý spánek.

střapatý pánský účes

Rozcuchaný pánský účes v podání anglického herce jménem Douglas Booth. © N/A

Základem je si dopředu promyslet jaký výsledný efekt účesu chceme dosáhnout. Pokud jdeme do divadla, střapatost účesu bude mírnější, pokud však s přáteli někam ven, tak vašim vlasům můžete prakticky nechat “volnou ruku”. Vytvoříte ho tak, že si na prsty nanesete tužidlo nebo gel na vlasy (stačí mírně tužící) tak, aby vám nejlépe “stekl” mezi prsty. Pak se můžete zkusit prohrábnout ve vlasech a upravovat tvar účesu podle vašich představ. Při delších vlasech je fajn, když se buď předkloníte nebo jednou rukou nadzvednete vlasy a jakoby z vnitřní strany nanesete gel. Účes můžete zafixovat fénem na vlasy nebo jen tak nechat uschnout na vzduchu.

Ideální délka vlasů pro tento typ účesu je krátká až polodlouhá. Při dlouhých vlasech nejenže nevypadá dobře, ale se i těžko dosahuje efekt střapatosti.

Inspirace

Inspirujte se známými osobnostmi jako si oni sami vytvořili střapatý pánský účes na svých hlavách. Jako příklad uvádíme Brada Pitta nebo Zaca Efrona.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pánské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Drdoly z dredů – tipy na účesy Každý se jednou začas chce hezky upravit. A někdy se musíme upravit formálně a elegantně, obléct si šaty, namalovat se a hezky učesat. S dlouhými vlas...
Dredy – kompletní průvodce základy dreadů Dredy, jinak psané dready, patří k velmi zajímavým, originálním účesům, které zároveň nejsou jen pouhým účesem, ale celkovým stylem podtrhujícím osobn...
Pánské účesy pro dlouhé vlasy Časy se mění. Zatímco v minulosti znamenaly dlouhé vlasy sílu, mužnost a vitalitu, v současné době nejsou příliš v módě. Mnoho mužů má však stále v ob...
Mohawk účesy – dámské i pánské čírá a kohouty Mohawk účes je styl účesu, který je většinou po stranách hlavy vyholený, s ponechaným středním pásem viditelně delších vlasů. Pochází od prérijních In...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *