Sulsena – recenze šamponu proti lupům

Recenze šamponu proti lupům značky Sulsena: Byli jsme osloveni tuzemským dodavatelem značky Sulsena, abychom otestovali účinnost jejich šamponu proti lupům. Pojďme si nejprve představit značku Sulsena a daný šampon.

Sulsena je ukrajinská značka kosmetiky, která se pyšní tím, že má doporučení od ministerstva zdravotnictví Ukrajiny s prokazatelnou účinností v boji proti lupům. A my jsme se pokusili otestovat, je-li tomu tak doopravdy. K dispozici jsme měli 150 ml šampon Sulsena proti lupům – Anti-Dandruff Shampoo-Peeling.

šampon sulsena proti lupům

Ukrajinský šampon značky Sulsena. © loshairos.com

Zkušenosti, výhody a nevýhody

Tento šampon obsahuje sulfid selenia (Selenium Sulfide), tedy stejnou aktivní složku jako podobný přípravek od Vichy, který jsme recenzovali v minulosti. Podobně je na tom i barva (oranžová), konzistence a pěnivost. No hned na první pohled vidět odlišnost – polypropylenové částečky. Podle informací na krabičce šamponu mají sloužit jako peeling a zvyšovat účinnost šamponu. Jejich funkčnost je však z našeho pohledu sporná, nezaznamenali jsme jejich výraznější vliv. Právě naopak, těžko se vyplachovali z vlasů, a to už i z těch krátkých. A trochu postrádá logiku pouštět do odtoku stovky peelingových částeček z plastu, které se dostanou až do oceánu a znečišťují přírodu. Toto je zároveň i největší nevýhoda šamponu Sulsena. Na druhé straně musíme konstatovat, že šampon funguje. Je účinný proti lupům. Již po pár použitích jsme zaznamenali výrazný úbytek lup;ů a tento efekt trval i pár týdnů po skončení používání. Podobně ale tomu tak bylo i při šamponu Vichy Dercos s toutéž účinnou látkou.

sulsena proti lupům

Sulsena šampon. © loshairos.com

Jak šampon Sulsena používat?

Naneste si dostatečné množství šamponu do dlaně a nejprve oběma rukama napěňte. Pokud nevytvoříte pěnu hned, ve vlasech to bude těžší a pravděpodobně se vám bude zdát, že jste ho použili málo. Minete ho tak více než byste museli. Následně si jím pořádně promasírujte pokožku hlavy. Jednak prokrvíte kořínky vlasů a ještě k tomu uvolníte lupy. Nechte působit alespoň minutu (nebo počítejte do 100). Šampon opláchněte proudem vody. K odstranění peelingových částeček budete potřebovat opravdu silný proud. Hotovo.

Šampon Sulsena se doporučuje používat v kombinaci se Sulsena gelem. Přiznáváme, že jsme ho během testu nepoužívali, protože s lupy nemáme až tak velký problém. No údajně používání obou přípravků účinně bojuje se seboreou (známou jako seboroická dermatitida).

Složení Sulsena šamponu proti lupům

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Acrylates Copolymer, Cocamidopropyl Beta-ine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Dimethiconol, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Parfum, Selenium Sulfide, Glycol Distearate, Coco-Glu-coside, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, Citric Acid, Triethylene Glycol, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Methyl-chloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Sodium Hydroxide.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *