Sulsena – recenzia šampónu proti lupinám

Recenzia šampónu proti lupinám značky Sulsena: Boli sme oslovení tuzemským dodávateľom značky Sulsena, aby sme otestovali účinnosť ich šampónu proti lupinám. Poďme si najprv predstaviť značku Sulsena a daný šampón.

Sulsena je ukrajinská značka kozmetiky, ktorá sa pyšní tým, že má odporúčanie od ministerstva zdravotníctva Ukrajiny s preukázateľnou účinnosťou v boji proti lupinám. Či je to tak naozaj, sme sa pokúsili otestovať. K dispozícii sme mali 150 ml šampón Sulsena proti lupinám – Anti-Dandruff Shampoo-Peeling.

šampón sulsena proti lupinám

Ukrajinský šampón značky Sulsena. © loshairos.com

Skúsenosti, výhody a nevýhody

Tento šampón obsahuje sulfid selénia (Selenium Sulfide), teda rovnakú aktívnu zložku ako podobný prípravok od Vichy, ktorý sme recenzovali v minulosti. Podobne je na tom i farba (oranžová), konzistencia a penivosť. No hneď na prvý pohľad vidno odlišnosť – polypropylénové čiastočky. Podľa informácií na krabičke šampónu majú slúžiť ako píling a zvyšovať účinnosť. Ich funkčnosť je však z nášho pohľadu otázna, nezaznamenali sme ich výraznejší vplyv. Práve naopak, ťažko sa vyplachovali z vlasov, a to už i z krátkych. A trochu postráda logiku púšťať do odtoku stovky pílingových čiastočiek z plastu, ktoré sa dostanú až do oceánu a znečisťujú prírodu. Toto je zároveň i najväčšia nevýhoda šampónu Sulsena. Na druhej strane musíme konštatovať, že šampón funguje. Je naozaj účinný proti lupinám. Už po pár použitiach sme zaznamenali výrazný úbytok lupín a tento efekt trval i pár týždňov po skončení používania. Podobne ale tomu tak bolo i pri šampóne Vichy Dercos s tou istou účinnou látkou.

sulsena proti lupinám

Sulsena šampón. © loshairos.com

Ako šampón Sulsena používať?

Naneste si dostatočné množstvo šampónu do dlane a najprv oboma rukami napeňte. Pokiaľ nevytvoríte penu hneď, vo vlasoch to bude ťažšie a pravdepodobne sa vám bude zdať, že ste ho použili málo. Miniete tak viac ako by ste museli. Následne si ním poriadne pomasírujte pokožku hlavy. Jednak prekrvíte korienky vlasov a ešte k tomu uvoľníte lupiny. Nechajte pôsobiť aspoň minútu (alebo počítajte do 100). Šampón opláchnite prúdom vody. Na odstránenie pílingových čiastočiek budete potrebovať naozaj silný prúd. Hotovo.

Šampón Sulsena sa odporúča používat v kombinácii so Sulsena gélom. Priznávam, že som ho nepoužíval, pretože s lupinami nemám až taký veľký problém. No údajne používanie oboch prípravkoch účinne bojuje so seboreou (známou ako seboroická dermatitída).

Zloženie Sulsena šampónu proti lupinám

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Acrylates Copolymer, Cocamidopropyl Beta-ine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Dimethiconol, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Parfum, Selenium Sulfide, Glycol Distearate, Coco-Glu-coside, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, Citric Acid, Triethylene Glycol, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Methyl-chloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Sodium Hydroxide.

3 názory na “Sulsena – recenzia šampónu proti lupinám

  1. Celý život bojujem s lupinami,vyskušal som x šamponov a nezaberali až na moment ,keď som bol nahodou na Ukrajine a v lekarni mi ponukli sulsenu .
    Konečne som kupil šampon ,ktorý mi zabera ale momentalne ho neviem kupiť keďže su zatvorene hranice . Dočital som sa na nete že je podobný šampon ,ktorý by mal mať tie iste vlastnosti Selsun Blue ,tak si ho chcem vyskušať.
    Ešte je na trhu aj ďalši šampon Vichy Dercos , neviem ktorý by mohol byť lepší.

  2. Chystám sa Sulsenu vyskúšať , protože mi po 15tich rokoch používania prestali vyrábať Elseve (alebo Elvital) SELENIUM S AKTIV. Už je tomu nejaký ten rok a minul som poslednú flašku , ktoré mi zohnal jeden pán z Talianskych skladov, kde tieto šampóny ešte mali. Každopádne to bol najúčinnejší šampón proti lupinám a seb. dermatitíde. Už po prvom umytí silná úľava, žiadne svrbenie. Do týždňa žiadne fľaky, svrbenie, lupiny…pokožka ako u bábätka. A tak to bolo celých 15 rokov, problémy úplne zmizli. Šampóny Selsun ani Vichy sa mu nemôžu rovnať a to z jediného dôvodu a to je ten, že majú zastúpenie sulfidu selénia 1% , zatiaľ čo Elseve (elvital) selenium S aktiv , mal až 2%. Bol veľmi silný a účinný. Skúšal som aj Vichy aj Selsun, (voľakedy aj Nizoral) ale proste pokožka bola síce bez lupín ale po čase sa začali na pokožke tvoriť červené fľaky , ktoré svrbeli, najmä ak sa človek spotil. Tak som zvedavý ako na tom bude Sulsena, ale počítam, že keď má podobný efekt ako Vichy , tak to bude 1%.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *