Svadobné účesy pre hostí

Dostali ste pozvanie na svadbu? Začínate sa tešiť na príjemný zážitok, rodinu, priateľov, na poznávanie nových ľudí, dobré jedlo i pitie a hlavne na to, že budete pri takej radostnej udalosti svojich blízkych? Tešíte sa aj na to, že sa budete môcť pekne obliecť, namaľovať a učesať? Často však vyvstáva otázka, aký účes sa na svadbu hodí?

Ak sa chystáte ako hosť na svadbu, iste premýšľate nad tým, čo si obliecť a čo učesať, ako sa upraviť. Každý chceme vyzerať dobre a chceme sa páčiť, na svadbe si však musíme dať pozor hlavne na to, aby sme nezatienili nevestu. Svadba je deň nevesty a nikto by jej ho nemal brať.

Zistite si v akom duchu sa svadba ponesie

V prvom rade by ste mali vedieť, v akom štýle sa svadba ponesie, či sa bude konať vonku, v kostole, na chate, na mori alebo pri adrenalínovom športe. Veď dnes je toľko možností… Iste by bolo neprirodzené a nepohodlné prísť na záhradnú svadbu s honosným drdolom.

účes na svadbu ako hosťDámsky účes na svadbu ako hosť. © N/A, zdroj: brides.com

Medzi najčastejšie a najkrajšie účesy na svadbu v role hosťa patria drdoly, copy a rozpustené vlasy s vlasovými doplnkami.

Rozpustené vlasy ako účes na svadbu ako hosť

Najjednoduchšie na úpravu sú rozpustené vlasy, ktoré zároveň pôsobia najviac prirodzene. K rozpusteným vlasom patrí riadne upravený účes s pekným strihom. Inšpirujte sa trendmi účesov a strihmi pre tohtoročnú sezónu. Vlasy si môžete zvlniť, nakulmovať či naopak vyžehliť. Veľmi elegantne a nežne pôsobia dva pramene sponkami, štipcom alebo gumičkou zopnuté v tyle v inak rozpustených vlasoch. Rozpustené vlasy sa hodia na svadbu do kostola, parku aj v horách.

Elegantné aj ležérne drdoly

Najklasickejším svadobným účesom sú drdoly, ktorých existuje veľké množstvo a líšia sa hlavne štýlom a náročnosťou. Drdol voľte podľa miesta a ducha svadby. Môžete vyskúšať pevne zopnutý a hladko učesaný drdol vyčesaný v tyle, alebo drdol ležérne zopnutý sponkami.

účes svadba hosť žena

Svadobné účesy pre hostí. © www.lovemaegan.com

Cop na svadbu

Vyskúšať môžete aj klasický cop, ktorý rovnako tak ako drdol môže pôsobiť rôzne, a to podľa štýlu. Voliť môžete hladko uhladený cop, vysoko položený cop s voľne spustenými prameňmi či cop posadený nízko zakrývajúci krk.

Vrkoče – francúzske, rybie a ležérne

Na svadbu, a to hlavne na svadbu v teplejších obdobiach roka, sa hodia aj vrkoče, ktoré si opäť môžete učesať, ako len budete chcieť. Všetky vrkoče pôsobia nežne a hodia sa skôr k letným šatám a pastelovému oblečeniu. Vyskúšať môžete francúzsky vrkoč zapletený okolo hlavy a končiaci copom alebo drdolom, či klasický a rybí vrkoč. Voľne spustené vrkoče s niekoľkými uvoľnenými prameňmi pôsobia ležérne a nežne, viac zopnuté vrkoče pôsobia formálne a elegantne.

Hlavne nezabúdajte na vlasové doplnky na svadbu

Na záver by sme radi dodali, že by ste nemali zabúdať na vlasové doplnky, pretože práve na takú príležitosť ako je svadba sa veľmi hodia. Do rozpustených vlasov si môžete dať čelenku alebo šatku. Dva pramene v rozpustených vlasoch môžete zopnúť gumičkou s kvetom, rovnako tak ako cop. A do drdolov si môžete pripnúť špeciálne sponky s perličkami či kvetinkami.

Ak hľadáte ďalšie informácie na tému účes na svadbu ako hosť, kliknite na zvýraznené slová a spojenia, ktoré vás zavedú na naše články s danou problematikou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *