3 tipy aby vaše dlhé vlasy vyzerali úžasne

Tipy na starostlivosť o dlhé vlasy

Aby vaše dlhé vlasy vyzerali úžasne, musia byť zdravé a potrebujú každodennú starostlivosť. V tomto článku sa dočítate ako sa starať o dlhé vlasy prirodzeným a šetrným spôsobom – prečítajte si tipy na dlhé vlasy.

Podporte rast vlasov strihaním

tipy na dlhé vlasy rady

Veľa žien si myslí, že dlhé vlasy sa nemusia tak často strihať. Opak je pravdou. Dlhé vlasy sa viac opotrebúvajú od odevu, sedenia na stoličke, žehlením a pod. Preto vám odporúčame podstrihávať vlasy aspoň raz za 2 mesiace, no nie o viac ako 2-3 cm. Týmto úkonom podporíte rast vlasov a vedľajším efektom bude odstránenie rozštiepených končekov.

Vyživujte svoje dlhé vlasy

Výživa je pre rast vlasov nesmierne dôležitá. Naše telo ich síce vyživuje, no veľmi dlhé vlasy toho spotrebujú viac. Takisto pod vplyvom stresu, únavy, hormonálnych výkyvov alebo zmien teplôt strácajú svoju kvalitu, pružnosť i pevnosť. O to viac im treba dodať potrebné živiny akými sú vitamíny skupiny B, C, E, zinok, mangán, meď a ďalšie. Docielite to zaradeným ovocia, zeleniny a obilnín do svojho jedálnička. Prospešné budú aj vlasové masky, napr. z kvasníc, piva alebo vajec. A nezabúdajte, že síce z jedného vlasového lôžka dokáže vyrásť vlas približne 24 krát, netreba to zbytočne skúšať.

Nechajte vlasy dýchať

Pri starostlivosti o dlhé vlasy je tiež potrebné dbať na ich čo najmenšie zaťažovanie. Ak nosíte vlasy zopnuté, nič neznehodnotí vlasy viac, ako keď ich zatiahnete do gumičky na doraz; vlasy dýchajú ťažšie a rýchlejšie sa lámu. Pri spánku uprednostnite saténový alebo hodvábny vankúš, na bavlnenom sa vlasy skôr polámu.

dlhé vlasy tipy rady

Tipy na dlhé vlasy a starostlivosť o ne. © Blanc9019.com

Prirodzená, neumelá, starostlivosť o dlhé vlasy sa musí robiť precízne, čo zaberie čas, ktorý veľa z nás nemá. Preto vám aspoň na záver odporúčame namiesto týchto troch tipov používať vlasovú kozmetiku bez sulfátov a s čo najviac prírodnými látkami, akými sú napríklad rôzne organické rastlinné oleje, ktoré dodajú vašim dlhým vlasom lesk a potrebné minerálne látky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *