Trblietky vo vlasoch alebo aj Glitter roots – trúfnete si na ne?

Počas posledných dní bol Instagram doslova zavalený fotografiami dievčat s takzvanými glitter roots – teda s trblietkami vo vlasoch, alebo ešte lepšie s trblietkami, ktoré zakrývajú odrasty. Že ste o tomto trende ešte nepočuli? Pozrite sa, aké možnosti trblietky ponúkajú!

Glitter roots trblietky vo vlasoch

Glitter roots – trúfnete si na trblietavé vlasy? © Instagram user randomactsofpastel. Zdroj: www.popsugar.com

Prečo glitter roots?

Ako už bolo povedané, glitter roots sú trblietky aplikované hlavne v oblasti odrastov. Ide v podstate o príjemnú alternatívu, keď nemáte čas alebo náladu dofarbovať odrasty, zatiaľ čo vás večer čaká párty alebo napríklad aj ples. V súčasnosti ide o naozaj veľký hit vianočných prázdnin a dovoleniek alebo silvestrovských osláv. Farba vašich vlasov pritom nemusí byť ani príliš extravagantná a môže byť trblietkami aj príjemne a nie gýčovo oživená.

Extravagantné trblietky vo vlasoch

Trblietky v extravagantnom podaní. © Instagram user misskortnikay. Zdroj: www.popsugar.com

Ako aplikovať trblietky do vlasov?

Fantázii sa medze nekladú, takže nemusíte trblietky nanášať iba na odrasty, ale napríklad aj do vlasových dĺžok. Trblietky môžete zohnať najčastejšie cez internetové obchody, najmä cez tie zamerané na karnevalové kostýmy a iné karnevalové doplnky, alebo v obchodoch s kozmetikou. Trblietky sa predávajú napríklad v podobe gélov, suchých olejov, sprejov alebo lakov na vlasy a samozrejme sú k dostaniu v najrôznejších farbách. Je na každej, aký spôsob zvolí, avšak asi najvýhodnejšia je práca s lakom, ktorý navyše vlasy zafixuje, bez toho aby ich nepríjemne umastil.

Modré trblietky vlasy dámske

Ideálne keď nemáte čas dofarbiť vlasy. © Instagram user overtonecolor. Zdroj: www.popsugar.com

Pri samotnej aplikácii postupujte opatrne a striedmo, pretože akonáhle použijete príliš moc prípravku, ťažko sa potom budete prebytočných trblietok zbavovať. Zároveň počítajte s tým, že ak si necháte trblietky cez noc, iste ich mnoho zostane na vankúši. Ak nechcete len ľahký poprašok, budete navyše trblietky z vlasov vymývať aj niekoľko dní.

Decentné glitter roots

Trblietky môžu byť aj decentnejšie. © Instagram user andreafrisk. Zdroj: www.popsugar.com

K čomu sa hodia trblietky vo vlasoch?

Trblietky sú symbolom slávnostnejších príležitostí a tiež istotou, že v dave rozhodne nebudete za šedú myš. Výborne vyzerajú na zvlnených vlasoch, ale najviac vyniknú na roztomilých copoch, vrkočoch alebo drdoloch, kde kopírujú líniu cestičky. Trendy sú samozrejme všetky farby, ale ak chcete niečo decentnejšie určite očaríte s trblietkami zlatými alebo striebornými. Tak čo, trúfnete sa na glitter roots?

Zlaté trblietky vo vlasoch

Luxusné zlaté trblietky vo vlasoch. © Instagram user _jingerly_. Zdroj: www.popsugar.com

Strieborné trblietky účesy dámske

Vianočně strieborné trblietky. © Instagram user thefoxandthehair. Zdroj: www.popsugar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *