Třpytky ve vlasech nebo-li Glitter roots – troufnete si na ně?

Během posledních dní byl Instagram doslova zavalen fotografiemi dívek s takzvanými glitter roots – tedy se třpytkami ve vlasech, nebo ještě lépe se třpytkami, které zakrývají odrosty. Že jste o tomto trendu ještě neslyšely? Podívejte se, jaké možnosti třpytky nabízejí!

Glitter roots třpytky ve vlasech

Glitter roots – troufnete si na třpytivé vlasy? © Instagram user randomactsofpastel. Zdroj: www.popsugar.com

Proč glitter roots?

Jak již bylo řečeno, glitter roots jsou třpytky aplikované hlavně v oblasti odrostů. Jedná se v podstatě o příjemnou alternativu, když nemáte čas nebo náladu dobarvovat odrosty, zatímco vás večer čeká párty nebo třeba i ples. V současnosti jde o opravdu velký hit vánočních prázdnin a dovolených nebo silvestrovských oslav. Barva vašich vlasů přitom nemusí být ani příliš extravagantní a může být třpytkami i příjemně a nikoli kýčovitě oživena.

Extravagantní třpytky ve vlasech

Třpytky v extravagantním podání. © Instagram user misskortnikay. Zdroj: www.popsugar.com

Jak aplikovat třpytky do vlasů?

Fantazii se meze nekladou, takže nemusíte třpytky nanášet pouze na odrosty, ale třeba i do vlasových délek. Třpytky můžete sehnat nejčastěji přes internetové obchody, zejména přes ty zaměřené na karnevalové kostýmy a jiné karnevalové doplňky, nebo v obchodech s kosmetikou. Třpytky se prodávají například v podobě gelů, suchých olejů, sprejů nebo laků na vlasy a samozřejmě jsou k dostání v nejrůznějších barvách třpytek. Je na každé, jaký způsob zvolí, ovšem asi nejvýhodnější je práce s lakem, který navíc vlasy zafixuje, aniž by je nepříjemně umastil.

Modré třpytky vlasy dámské

Ideální když nemáte čas dobarvit vlasy. © Instagram user overtonecolor. Zdroj: www.popsugar.com

Při samotné aplikaci postupujte opatrně a střídmě, protože jakmile použijete příliš moc přípravku, těžko se pak budete přebytečných třpytek zbavovat. Zároveň počítejte s tím, že pokud si necháte třpytky přes noc, jistě jich mnoho zůstane na polštáři. Jestli nechcete jen lehký poprašek, budete navíc třpytky z vlasů vymývat i několik dní.

Decentní glitter roots

Třpytky mohou být i decentnější. © Instagram user andreafrisk. Zdroj: www.popsugar.com

K čemu se hodí třpytky ve vlasech?

Třpytky jsou symbolem slavnostnějších příležitostí a také jistotou, že v davu rozhodně nebudete za šedou myšku. Výborně vypadají na navlněných vlasech, ale nejvíce vyniknou u roztomilých culíků, copů nebo drdolů, kde kopírují linii pěšinky. Trendy jsou samozřejmě všechny barvy, ale pokud chcete něco decentnějšího určitě okouzlíte se třpytkami zlatými nebo stříbrnými. Tak co, troufnete se na glitter roots?

Zlaté třpytky ve vlasech

Luxusně zlaté třpytky ve vlasech. © Instagram user _jingerly_. Zdroj: www.popsugar.com

Stříbrné třpytky účesy dámské

Vánočně stříbrné třpytky. © Instagram user thefoxandthehair. Zdroj: www.popsugar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *