Trvalá ondulácia – tipy na starostlivosť o ondulované vlasy

Štýl á la 80. roky sa k nám pomaly vracia a s ním prichádza aj comeback trvalej ondulácie vlasov. Ak už zvažujete, že by ste si túto klasiku dopriali, potom by ste sa tiež mali pripraviť na zvýšenú starostlivosť a zvážiť možné riziká. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám starostlivosť po trvalej uľahčia.

Trvalá ondulácia

Trvalá ondulácia vlasov – trend, ktorý vyžaduje extra starostlivosť © Matrix Global Design Team. HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Trvalá ondulácia – Čo by ste mali zvážiť

Pri trvalej ondulácii dochádza k zmene vlasovej štruktúry pomocou kyseliny a pre vlasy teda môže tento proces byť veľmi zaťažujúci. Ak teda zatúžite po kučeravej hrive, mali by ste zvážiť riziká. Trvalá ondulácia sa neodporúča u vlasov farbených alebo odbfarbovaných, ktoré by mohla veľmi poškodiť alebo dokonca “spáliť”. Tiež veľa žien s jemnými vlasmi zvažuje túto možnosť na dosiahnutie vytúženého objemu, ale obávajú sa zničenia svojich vlasov. Pri jemných vlasov ide bohužiaľ vždy o risk, ale každopádne platí, že pokiaľ nie sú úplne zdravé a vyživené, nemali by ste sa do trvalej vlasov púšťať.

Trvalá ondulácia – Následná starostlivosť

Vlasy, ktoré prešli trvalou onduláciou, sú často suché, hrubé a porézne, preto vyžadujú náležitú starostlivosť.

Hoci to môže zvádzať, so svojimi vlasmi by ste sa po ondulovaní nemali “hrať”. Celý chemický proces totiž trvá deň až dva a vlasy sú počas tejto doby veľmi krehké. Preto by ste ich počas tejto doby nemali umývať, ani česať.

Na umývanie vlasov používajte špeciálne jemné kozmetické výrobky určené pre vlasy takto upravené. Rozhodne sa vyhýbajte kozmetike obsahujúcej sírany a parabény. Vlasy umývajte raz týždenne vlažnou vodou, a ak sa vám vlasová pokožka príliš mastí použite suchý šampón. Nemusíte sa brániť ani kondicionérom či maskám.

Pri česaní rozhodne používajte iba hrebeň s veľkými medzerami medzi zubami. Skúste tiež prečesať vlasy po aplikovaní kondicionéru, česanie bude potom jednoduchšie a vaše kučery budú rovnomerne lesklé. Vlasy môžete tiež prečesávať prstami a ľahko ich pritom stláčať, tento proces udrží vaše kučery po dlhšiu dobu v správnom tvare.

Vlasy fénujte čo najstudenším vzduchom a vyhnite sa akýmkoľvek ďalším tepelným úpravám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *