Účesy na Halloween

Pomalu se blíží konec října a s ním i v našich končinách stále oblíbenější Halloween. Ten se spojuje nejen s “oslavou” toho nadpřirozeného, ale také s párty, mejdany a slavnostmi. Proto vám jistě přijde vhod, pokud vám poradíme a inspirujeme vás při tvorbě účesu na halloweenskou párty.

Účesy na Halloween

Na Halloween párty se chodí většinou v kostýmech, v převlečení s maskami, prostě úplně jinak než v běžném životě (pokud nepočítáme Gothiky 🙂 – těmi se můžete inspirovat). K Halloweenským kostýmům zajistě patří i vhodný účes. Zvolte si proto takový, který se hodí k vašemu stylu oblečení a kostýmu.

Protože mužům stačí přidat k účesu melír nebo vhodný sestřih (či jak drakula dozadu ulízané vlasy), zaměříme se v tomto článku zejména na dámské účesy na Halloween. Muži nám jistě prominou.

Dámské účesy na halloweenskou párty

Jak již bylo zmíněno výše, melír je dobrou metodou jak přizpůsobit svůj účes kostýmu, abychom se však vyhnuli všednosti, budeme potřebovat trochu inovace:

  • Zkuste si nabarvit jen jeden pramínek vlasů a následně před tím než půjdete na párty si upravte vlasy nahoru.
  • Pokud máte nabarvené vlasy a plánujete se ostříhat, ještě chvíli počkejte a vyčarujte zajímavý účes s barevným přechodem. Jednu stranu si nechte takovou jaká je, na druhou stranu hlavy použijte odlišnou barvu a mezi ně postupný přechod (něco jako horizontální ombre vlasy).
  • Přes Halloween se také rozcuchaným účesům meze nekladou.
  • Zkuste si své dlouhé vlasy na boku trochu sestříhat a přidat melír (jak na to se můžete dočíst v našem článku Dlouhé vlasy na boku sestříhané).
  • Vytvarujte si z vlasů postavičku, hlavu zvířete či jiné “monstrum”.
  • Inspirujte se japonským stylem účesů – harajuku (článek přineseme později).

Všechny tyto příklady naleznete v naší galerii na konci článku.

Paruky a umělé vlasy na Halloween

Účesy na HalloweenKvůli jednomu dni se nám nevyplatí zcela měnit tvar či barvu účesu. Toto došlo těm lidem, kteří s oblibou na tyto účely používají paruky. Ty však nemusí být nejlevnější a proto je ještě vhodnější metodou použít prameny umělých vlasů, které dnes zakoupíte snad už téměř v každém větším nákupním centru. Pokud ne, zajděte si ke kadeřnici, určitě vám pomůže; případně zkuste dohledat takto zaměřený internetový obchod.

Pokud jste výrobou kostýmu strávili hodně času a nezbyl vám na účes, alternativou k němu je neobvyklý klobouk. Vybírejte hlavně podle designu, případně si upravte nějaký všední, na hlavě vám dokonale sedět nemusí. Je možné jej připevnit na zvednuté vlasy.

Na závěr jen připomeneme – nebojte se experimentovat. Není příjemné potkat někoho na ulici ve stejném tričku, o to horší je najít někoho se stejným kostýmem či halloweenským účesem v jedné místnosti. Užijte si tento “svátek” a připravte si halloweenský kostým s perfektním účesem. Co vy víte, možná se na vás usměje štěstí a na párty potkáte svého prince na bílém koni (zjistěte si však nejprve kdo se skrývá pod kostýmem princova koně) …

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *